gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste editie van Razernij op de Rekkense Hei levert 15.000 euro op voor Alzheimer onderzoek

0b6a9c7103b71f4191a558e7e64d25eb.jpg

De eerste editie van het festival Razernij op de Rekkense Hei werd georganiseerd met het doel een bijdrage te doen aan de strijd tegen Alzheimer. En dat is volgens de organisatie meer dan gelukt. In totaal is er 15.000 euro opgehaald voor onderzoek naar Alzheimer.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Met dit festival hopen wij niet alleen een geweldige muzikale ervaring te bieden, maar ook een waardevolle bijdrage te leveren aan de strijd tegen Alzheimer. We zijn enorm dankbaar voor de steun van onze artiesten, bezoekers, sponsoren en vrijwilligers”, laat de organisatie weten. Het festival is georganiseerd uit persoonlijke beweegredenen, zo liet een van de organisatoren Raymond Koudijs weten dat er in Gaanderen een soortgelijk feest wordt gehouden.

“Vrienden van ons organiseren Razernij In De Gaanderhei, in Gaanderen, met als goed doel KWF. Zo zijn wij op het idee gekomen om Razernij op de Rekkense Hei te organiseren, waarbij de opbrengst naar Alzheimer Nederland gaat”, zei hij eerder. De mix van een leuk festival waar mensen zich vermaken en toch bijdragen aan een goed doel is goed bevallen. Zo goed zelfs dat de volgende editie voor 2027 gepland staat.

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.