gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Een warm welkom voor Sinterklaas op De Bleek in Doetinchem

6c426631490cf0d1a3c51effe9e77c70

Honderden juichende, zingende en blije kinderen en ouders hebben Sinterklaas zaterdagmiddag warm onthaald in Doetinchem. Op De Bleek werd de Goedheiligman zingend welkom geheten in de Achterhoek.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik ben ontzettend blij dat we weer in Doetinchem en überhaupt in Nederland zijn”, vertelt Sinterklaas. Afgelopen jaren drukte het weer een flinke stempel op de intocht waaronder vorig jaar een flinke regenbui. Nu lag het weer niet ver van de Spaanse temperaturen af, vertelt de goedheiligman. Het was nog even spannend of hij wel goed aan zou komen in Doetinchem, maar rond 14.00 kwam de pakjesboot aan in Doetinchem. “Ik had me een beetje verslapen, dat kan natuurlijk gebeuren. Ik word ook een dagje ouder”, aldus Sinterklaas.

Voor de kinderen is het elk jaar weer een hoogtepunt wanneer de Sint in het land is. Op de kade van De Bleek in Doetinchem tot aan het marktplein stond het vol met ouders en kinderen die de goedheiligman begroetten. Zoals altijd had de kindervriend een mooie boodschap voor de aanwezige kinderen: “Alle kinderen in de Achterhoek, denk eraan om een stukje wortel en een mooie tekening in je schoen te doen. Iedereen mag natuurlijk zijn schoen zetten.”

Lees ook

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.12.03

Festival Veuran in Zelhem wil uitgroeien tot platform voor Achterhoeks talent

Wat begon als een kleinschalig festival, moet de komende jaren uitgroeien tot een breder platform voor Achterhoeks talent. Dat vertelt initiatiefnemer Luuk Wassink van festival Veuran in Zelhem. Niet alleen muzikanten moeten er een podium krijgen, ook cameramensen, geluidstechnici en creatieve makers uit de regio moeten er in de toekomst ervaring kunnen opdoen.