gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Een warm welkom voor Sinterklaas op De Bleek in Doetinchem

6c426631490cf0d1a3c51effe9e77c70.jpg

Honderden juichende, zingende en blije kinderen en ouders hebben Sinterklaas zaterdagmiddag warm onthaald in Doetinchem. Op De Bleek werd de Goedheiligman zingend welkom geheten in de Achterhoek.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik ben ontzettend blij dat we weer in Doetinchem en überhaupt in Nederland zijn”, vertelt Sinterklaas. Afgelopen jaren drukte het weer een flinke stempel op de intocht waaronder vorig jaar een flinke regenbui. Nu lag het weer niet ver van de Spaanse temperaturen af, vertelt de goedheiligman. Het was nog even spannend of hij wel goed aan zou komen in Doetinchem, maar rond 14.00 kwam de pakjesboot aan in Doetinchem. “Ik had me een beetje verslapen, dat kan natuurlijk gebeuren. Ik word ook een dagje ouder”, aldus Sinterklaas.

Voor de kinderen is het elk jaar weer een hoogtepunt wanneer de Sint in het land is. Op de kade van De Bleek in Doetinchem tot aan het marktplein stond het vol met ouders en kinderen die de goedheiligman begroetten. Zoals altijd had de kindervriend een mooie boodschap voor de aanwezige kinderen: “Alle kinderen in de Achterhoek, denk eraan om een stukje wortel en een mooie tekening in je schoen te doen. Iedereen mag natuurlijk zijn schoen zetten.”

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.