gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Een warm welkom voor Sinterklaas op De Bleek in Doetinchem

6c426631490cf0d1a3c51effe9e77c70

Honderden juichende, zingende en blije kinderen en ouders hebben Sinterklaas zaterdagmiddag warm onthaald in Doetinchem. Op De Bleek werd de Goedheiligman zingend welkom geheten in de Achterhoek.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik ben ontzettend blij dat we weer in Doetinchem en überhaupt in Nederland zijn”, vertelt Sinterklaas. Afgelopen jaren drukte het weer een flinke stempel op de intocht waaronder vorig jaar een flinke regenbui. Nu lag het weer niet ver van de Spaanse temperaturen af, vertelt de goedheiligman. Het was nog even spannend of hij wel goed aan zou komen in Doetinchem, maar rond 14.00 kwam de pakjesboot aan in Doetinchem. “Ik had me een beetje verslapen, dat kan natuurlijk gebeuren. Ik word ook een dagje ouder”, aldus Sinterklaas.

Voor de kinderen is het elk jaar weer een hoogtepunt wanneer de Sint in het land is. Op de kade van De Bleek in Doetinchem tot aan het marktplein stond het vol met ouders en kinderen die de goedheiligman begroetten. Zoals altijd had de kindervriend een mooie boodschap voor de aanwezige kinderen: “Alle kinderen in de Achterhoek, denk eraan om een stukje wortel en een mooie tekening in je schoen te doen. Iedereen mag natuurlijk zijn schoen zetten.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-25 at 16.52.05

Eenzijdig ongeval bij afrit A18 bij Didam, bestuurder meegenomen naar ziekenhuis

Door een eenzijdig ongeval met een auto op de Bievankweg bij Didam is donderdagmiddag een flinke verkeershinder ontstaan. De bestuurder van het voertuig werd mogelijk onwel en is meegenomen naar het ziekenhuis.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

Veva10

VeVa-studenten marcheren door Doetinchem voor veteranen: ‘Zij vochten voor onze vrijheid’

Tientallen Veiligheid en Vakmanschap-studenten (VeVa) van het Graafschap College marcheerden donderdag door de Doetinchemse binnenstad. Tijdens de mars moeten studenten van de opleiding laten zien bereid te zijn verantwoordelijkheid te nemen voor onze vrijheid en veiligheid. Daarnaast willen ze hun waardering laten zien voor veteranen die zich hebben ingezet voor Nederland.

Zon0

Code rood in Duitsland: hitte zorgt voor opvallend grensverschil

Code rood in westelijk Duitsland, code oranje in Nederland. Voor de gebieden Kreise Borken, Kleve en Wesel werd die waarschuwing vanmorgen al om 11.00 uur afgegeven, met het dringende advies: blijf binnen, ga niet op pad. Daarbij werd ook gewezen op de risico’s als je dat toch doet. Aan Nederlandse zijde bleef de kleur vooralsnog op oranje staan. In principe is het hier net zo onaangenaam als in Bocholt of Emmerich, maar de waarschuwing is minder strikt.

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.