Ulft, Netherlands

Eén steenmarter en twee vleermuizen kosten Oude IJsselstreek kwart miljoen

Foto: REGIO8
Het oude pand van de Christoffelschool in Gendringen is gesloopt, en de contouren van het nieuwe IKC De Wijssel worden inmiddels zichtbaar. De sloop van de school heeft echter nogal wat voeten in de aarde gehad. Eén steenmarter en twee dwergvleermuizen, die het erg naar hun zin hadden in het oude schoolgebouw, hebben voor een half jaar vertraging en een flinke extra kostenpost gezorgd.
Bart Sollman | 25 oktober 2024 14:32 | Aangepast op 25 oktober 2024 14:32
"Wettelijk gezien moeten we, op het moment dat uit het onderzoek blijkt dat die dieren er zitten, wachten tot na de paartijd,” zegt verantwoordelijk wethouder Marco Bennink. Omdat het pand niet gesloopt kon worden, liep de bouw een half jaar vertraging op. "We hebben nu al 2,5 ton aan vertragingsschade. Persoonlijk vind ik dat we een beetje doorslaan in dit soort gevallen. Het gaat maar om drie dieren, dan is een kwart miljoen echt veel geld," aldus de wethouder. In het oorspronkelijke plan zou de school eind 2024 worden opgeleverd.

Op 19 september bleek het pand steenmarter- en vleermuisvrij te zijn. Toen kwam de volgende uitdaging voor de gemeente. Het scheelde namelijk niet veel, of de bouw had nóg een half jaar vertraging opgelopen. "We moesten opnieuw een vergunning krijgen van de Provincie. Door personele problemen en drukte daar kregen we die maar niet. Wat bleek? We lagen weer onderop de stapel. Toen we op bestuurlijk niveau druk hebben gezet, kregen we het voor elkaar. Anders hadden we in totaal een jaar vertraging gehad," vertelt Bennink. "Ik heb echt staan juichen toen we de vergunning net op tijd binnenkregen."

Blijft niet bij een kwart miljoen
De leerlingen van IKC De Wijssel krijgen, tot de nieuwe school klaar is, les in voormalig basisschool De Hoeksteen en in noodlokalen. De kosten veroorzaakt door de drie dieren blijven dan ook niet bij 2,5 ton. "We moeten onder andere de noodlokalen een half jaar langer huren. Ook zijn we veel geld kwijt aan extra onderzoeken die we hebben moeten doen," verzucht Bennink. Om het geld voor deze aanvullende kosten vrij te maken, meldt hij zich bij de raad in de volgende raadsvergadering. Zij beslissen hier uiteindelijk over.

Na de zomervakantie klaar
De bouwheer is scholengemeenschap Essentius. Ook zij zijn volgens de wethouder opgelucht dat ze de termijn gehaald hebben en niet nog een half jaar vertraging hebben opgelopen. Bennink kan nu weer met een goed gevoel naar de toekomst kijken: "Ik ben blij dat we nu echt vooruitgang hebben geboekt en volop aan het bouwen zijn. Na de zomervakantie kunnen de leerlingen les krijgen in de nieuwe school."

Lees ook

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...

Aanrijding op de Doetinchemseweg in Zelhem: twee auto's zwaar beschadigd

Twee auto’s zijn donderdagavond rond 17.15 uur op elkaar gebotst op de kruising van de Doetinchemsew...

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...