gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden euro's boete voor De Graafschap

d26ddec3eb3cd3683ae5fa01a19970dd

De Graafschap heeft van de KNVB een geldboete van bijna zevenduizend euro gekregen vanwege 'wanordelijkheden door de aanhang'. Tijdens de thuiswedstrijd tegen Jong PSV op 29 april werd dit seizoen vuurwerk afgestoken.

Tim Rondeel |
De supporters van De Graafschap toonden voorafgaand van de thuiswedstrijd tegen Jong PSV (1-1) een groot spandoek waar op geschreven stond: 'Dit is De Vijverberg' en 'Met het vuur aan de schenen zal de vonk weer overslaan'. Op het doek was een afbeelding te zien van de poort van het Doetinchemse stadion. Ook werd er op de Spinnekop-tribune vuurwerk afgestoken. De tuchtcommissie heeft hiervoor nu een geldboete van 6.875 euro uitgedeeld aan de Superboeren.

De Graafschap ontving dit jaar meerdere boetes vanuit Zeist. Zo kreeg de club in december een sanctie voor afgestoken vuurwerk tijdens de uitwedstrijden tegen TOP Oss en VVV-Venlo. Toen bedroeg de boete vijfduizend euro. Aan het begin van het voetbalseizoen kreeg de club een boete van 3.750 euro, waarvan 1.875 euro voorwaardelijk, voor het gooien van voorwerpen vanaf de tribune richting doelman Rody de Boer van Roda JC.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met spaarpaal voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.