gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden bierdopjes nog niet genoeg voor Evi (11)

f2b3b917503815f3bf080f2f8f2719f5

Evi ten Broeke uit Doetinchem verzamelde al duizenden kroonkurken, maar hoopt er nog veel meer te ontvangen om zieke kinderen te helpen. De fanatieke elfjarige verzamelaar zet de fris- en bierdoppen namelijk om in geld en doneert dit aan Kika, Stichting Kinderen Kankervrij.

Anderhalf jaar, tachtig vuilniszakken, ontelbaar veel doppen en 310 euro verder is Evi nog steeds niet klaar met verzamelen: "Ik heb niet echt een doel, ik wil gewoon zo veel mogelijk geld ophalen zodat de kinderen snel beter worden." Ze is de actie gestart omdat ze helaas van dichtbij heeft meegemaakt hoe vervelend de ziekte is: "Mijn moeder had borstkanker en daarom wil ik graag kinderen die kanker hebben steunen, en als ze ziek zijn dat ze snel mogelijk worden geholpen."

Volgens haar is het helemaal niet lastig om een actie te starten, ze moedigt het dan ook alleen maar aan: "Ik zou zeggen: doe gewoon! Ga geen mensen om geld vragen, maar bedenk iets leuks. Zoals ik had met bierdopjes. Mensen doen daar niks mee, ze gooien het gewoon weg. Ik vind dat zonde want je kunt er geld mee ophalen."

'Evi's actie maakt het verschil'
Steffie Jansen van KiKa geeft aan heel blij te zijn met de hulp: "Wij vinden het geweldig dat Evi ons met deze prachtige actie steunt! Dit soort acties maken voor ons echt het verschil in de strijd tegen kinderkanker." Jaarlijks krijgen ongeveer zeshonderd kinderen in Nederland kanker, waarvan 81% geneest. Elk jaar worden duizenden acties georganiseerd om geld in te zamelen.

Hard nodig
Volgens Jansen van KiKa blijft dat hard nodig: "Er is ontzettend veel geld nodig om onderzoek naar kinderkanker te financieren. Wij zijn volledig afhankelijk van donaties, giften en actievoerders die op deze manier het verschil maken. De actie van Evi is een prachtig voorbeeld."

Versierde bakken voor het huis
Aangezien Evi is verhuisd en nu buiten de stad woont, zijn sommige horecazaken te ver weg voor haar. Daarom staan er nu ook twee versierde bakken voor haar huis aan de Hoefbladveld 7 in Doetinchem, waar mensen hun dopjes altijd langs kunnen brengen.

Foto: Roel Kleinpenning

Lees meer over:

|

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”