gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse brandweer vaker inzetbaar in de Achterhoek

941f144196ee413ac104d1570f107d70.jpg

Sinds deze maand is de Duitse brandweer uit Suderwick ook overdag op werkdagen inzetbaar in de Achterhoek. Omdat er meer bezetting is bij de brandweerpost in de grensplaats, is de uitbreiding mogelijk.

Jasper Hazelaar |
De reden voor de extra beschikbaarheid in het werkgebied van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland is volgens de gemeente Aalten de coronacrisis. Omdat meer mensen sindsdien vanuit huis werken, zijn er meer vrijwillige brandweerlieden voor handen in de Duitse grensplaats. “De extra beschikbaarheid van de brandweer in buurdorp Suderwick levert met name voor Dinxperlo en omgeving een voordeel op”, laat Aalten weten. “Hier is nu op ieder moment hulp vanuit het aangrenzende Duitsland beschikbaar.”

De groeiende inzetbaarheid is een volgende stap binnen het project ‘Crossfire’, waarbinnen verregaande samenwerking wordt gezocht tussen de brandweerkorpsen aan de grens. Zo is de Duitse brandweer in Suderwick sinds oktober 2021 aangesloten op het Nederlandse alarmsysteem. In de toekomst hopen de korpsen vanuit een gezamenlijke brandweerkazerne te werken.

Foto: REGIO8
a1421988293ae45c11d166c5461f36ab.jpg

Lees ook

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.