gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse brandweer vaker inzetbaar in de Achterhoek

941f144196ee413ac104d1570f107d70.jpg

Sinds deze maand is de Duitse brandweer uit Suderwick ook overdag op werkdagen inzetbaar in de Achterhoek. Omdat er meer bezetting is bij de brandweerpost in de grensplaats, is de uitbreiding mogelijk.

Jasper Hazelaar |
De reden voor de extra beschikbaarheid in het werkgebied van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland is volgens de gemeente Aalten de coronacrisis. Omdat meer mensen sindsdien vanuit huis werken, zijn er meer vrijwillige brandweerlieden voor handen in de Duitse grensplaats. “De extra beschikbaarheid van de brandweer in buurdorp Suderwick levert met name voor Dinxperlo en omgeving een voordeel op”, laat Aalten weten. “Hier is nu op ieder moment hulp vanuit het aangrenzende Duitsland beschikbaar.”

De groeiende inzetbaarheid is een volgende stap binnen het project ‘Crossfire’, waarbinnen verregaande samenwerking wordt gezocht tussen de brandweerkorpsen aan de grens. Zo is de Duitse brandweer in Suderwick sinds oktober 2021 aangesloten op het Nederlandse alarmsysteem. In de toekomst hopen de korpsen vanuit een gezamenlijke brandweerkazerne te werken.

Foto: REGIO8
a1421988293ae45c11d166c5461f36ab.jpg

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.