gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drukte op laatste dag met tankkorting in Duitsland

f8c730cb0e72cecb0f32528cff7c23fa

Automobilisten konden woensdag voor het laatst gebruik maken van de tankkorting bij Duitse benzinepompen. De korting van 30 cent per liter benzine en 11 cent per liter diesel vervalt per 1 september, reden voor veel Nederlanders om te tanken bij de Oosterburen.

Charlotte van de Kant | Serena Speet |
"Ik dacht nog even snel mijn auto voltanken", geeft Jo-Ann Koershuis uit ‘s-Heerenberg aan. "Wij gaan hierheen omdat het hier goedkoper is", vertelt Joep Geurts, die ook aan het tanken is in Duitsland. "Als het andersom is, dan tanken we in Nederland." Volgens directeur Lars Kuster, van Kuster Energy, valt de drukte nog mee: "In vergelijking met toen de korting in ging. Toen heeft de politie zelfs bordjes neergezet dat je vijftig kilometer per uur moest rijden, waar je normaal zeventig kilometer per uur mag. Nu loopt het gewoon goed door."

De zogenaamde Tankrabatt was een manier van de Duitse overheid om burgers te compenseren voor de oplopende gasprijs. De verwachting is dat veel mensen nadat de korting vervalt weer in Nederland gaan tanken. “Morgen verwachten we dat het een stuk rustiger zal zijn”, vertelt Kuster. "Ook omdat iedereen al getankt heeft. Dit station is voor 95% van Nederlandse klanten afhankelijk, dus dan zal het wel rustig zijn."

Genoeg brandstof
Nu de korting nog geldt, zorgt Kuster ervoor dat meer vrachtwagens aanrijden met brandstof om de stroom aan Nederlandse auto's op de laatste dag aan te kunnen. Voor veel Nederlanders is het een tegenvaller dat de korting stopt. "Ja balen, want het kost natuurlijk klauwen met geld", vertelt Koershuis. "Ik heb gewoon de andere dingen die ik moet betalen en ik moet ook naar mijn werk komen. Dus daar baal ik wel van."

Verschil met Nederland
Vanaf donderdag is de benzineprijs in Nederland en Duitsland ongeveer gelijk. Diesel is op dit moment al ongeveer 2 cent per liter goedkoper in Nederland en dat zal na het vervallen van de Duitse korting oplopen tot 13 cent per liter. "We verwachten wel dat er nog steeds wat benzineklanten in Duitsland zullen zijn. Maar de dieselklanten zullen voornamelijk in Nederland blijven tanken", geeft Kuster aan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein.

Foto: REGIO8


4a90617242cc5d9d1ef572406777d560

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”