gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drukte op de DRU bij ophalen energieboxen

a6f06621b3458c4d2a1a9472898f8324.jpg

Het ophalen van gratis energiebespaarboxen zorgde dinsdag voor een ware verkeerschaos op het DRU Industriepark in Ulft. Huiseigenaren die een woning hebben met een waarde van maximaal 200.000 euro en huurders komen in aanmerking voor de doos en daar maakten bijna drieduizend inwoners van Oude IJsselstreek gebruik van.

Tim Rondeel |
“Ik dacht wel even: ‘wat gebeurt hier’”, aldus wethouder Janine Kock over de drukte. “Maar ik ben blij om te zien dat er zoveel mensen zijn die hun aangevraagde bespaarbox komen ophalen.” Ook inwoonster Marieke Pas schrok van de drukte: “het was heel chaotisch en ik kon heel moeilijk een parkeerplaats vinden. Ik zat echt te kijken waar moet ik naar toe, ik ben de auto’s maar gevolgd en toen kwam ik op de juiste plek terecht.” Inwoners konden kiezen uit boxen gericht op het besparen van het gebruik van water, gas of elektriciteit. Zo werden onder meer LED lampen en stekkerdozen uitgedeeld.

Met het uitdelen van de boxen hopen initiatiefnemers Wonion, Oude IJsselstreek en Agem Energieloket de inwoners te helpen met de stijgende energiekosten. “Tuurlijk zet het niet megaveel zoden aan de dijk, maar het helpt mensen in ieder geval op weg en ze kunnen op energie besparen, dus alle kleine beetjes helpen”, laat Sanne Ouwens, programmaleider Energieloket, weten. “Voor heel veel huishoudens is het wel echt een probleem dat de energieprijzen zo erg aan het stijgen zijn, er zijn ook heel veel mensen die dit niet goed kunnen betalen en voor wie het echt als een verrassing komt.”

Toekomstvisie
Volgens wethouder Kock is de energiebespaarbox een voorbode voor de aankomende jaren. “In klimaatverandering tegengaan en verduurzamen zal de komende tientallen jaren heel veel geld in om gaan”, aldus Kock. “Daar zullen wij als gemeente natuurlijk ook aan bijdragen. Wat ik heel belangrijk vind is dat iedereen mee moet kunnen in deze verduurzaamheidslag.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.