gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DRU wil doorgroeien na winst Gulden Feniks

5f01d3fbe1a3835e3d169664435eff66.jpg

Het DRU Industriepark in Ulft ziet het winnen van de Gulden Feniks als een mooi compliment voor alle stappen die zijn gezet sinds de opening in 2009. Voor John Haverdil, die als wethouder van Oude IJsselstreek betrokken was bij de start, begint de droom die hij had met het complex steeds meer werkelijkheid te worden.

Tim Rondeel |
Het gebied is nu zo half klaar maar we zitten wel in een fase van doorontwikkeling”, aldus John Haverdil. “Je kunt je niet permitteren om met zo’n complex als dit stil te staan. Op het moment dat je stil staat, dan loop je al achteruit.” Ook directeur Juliëtte Hofman is van mening dat er nu moet worden doorgepakt. Voor het terrein dat onder andere met CIVON en DRU Poppodium doorgegroeid is, lijkt nu de SSP-HAL de belangrijkste schakel in de volgende fase van het park. “We denken aan overnachtingsplekken en een uitbreiding van de evenementenhal”, laat Hofman weten. “Het park an sich is natuurlijk prachtig als evenemententerrein, maar wat nog ontbreekt is een goede gefaciliteerde ruimte waar we heel veel mensen tegelijkertijd kunnen ontvangen.” Ook een expositieruimte is één van de ideeën die de directeur graag tot werkelijkheid ziet komen: ”Zodat we ook meer landelijk publiek trekken.”

Voor de ontwikkeling van de DRU is door de gemeente een tijdelijke procesregisseur aangesteld om de bestaande plannen in kaart te brengen en op een succesvolle manier uit te voeren. “Wat fijn is, is dat de gemeenteraad unaniem vindt dat we nu de doorstart gaan organiseren”, laat het PvdA-raadslid weten. “Er is tegen het college gezegd: ‘Maak daar nou chocola van en ga er mee aan de slag.’” Ook Hofman geeft aan zich gesteund te voelen door de gemeente en is blij met het enthousiasme in de samenleving.

‘Kruip er maar in’
Hoewel er geen concrete deadlines zijn gesteld voor de nieuwe fase en de oplevering van een mogelijk hotel, hoopt geestelijk vader Haverdil dat er snel nieuwe impulsen te zien zijn op de DRU. “Bij het denken en het onderzoeken moet je ook parallel gewoon reuring organiseren”, aldus de oud-wethouder. “Zo’n hal die hier staat, die staat voor de helft van de tijd leeg, nodig maar mensen uit om te experimenteren, kruip er maar in zou ik zeggen en laat maar zien wat je kunt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.