gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Driewielfietsen zijn de 'ideale stap' om op hogere leeftijd mobiel te blijven

15dcfa96fbb36e86ab1e33b5edb5ae02

De driewieler kan een ideale stap kan zijn, om op hogere leeftijd mobiel te blijven. Dat ziet Gerard Prins van de fietsersbond tijdens de driewielfietsontdekdag in sporthal 't Jebbink in Vorden. De gemeente Bronckhorst heeft dinsdagmiddag samen met de fietsersbond het evenement georganiseerd om senioren wegwijs te maken in de wereld van de driewielfiets en te laten zien welke soorten fietsen er zijn.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Wat we merken is dat met name senioren vanaf hun zeventigste leeftijd evenwichtsproblemen krijgen en daardoor gewoon stoppen met fietsen. Terwijl natuurlijk bewezen is dat fietsen ontzettend goed is voor je lijf en je hersenen”, aldus Gerard Prins. Hij ziet dat de meeste mensen weer opgewekt het evenement verlaten.

“We zien de meeste mensen die komen een beetje twijfelend binnen. Ze zijn een beetje gespannen, een beetje angstig, maar we zien ze allemaal met een grote glimlach de zaal weer verlaten omdat sommige mensen al jaren niet meer gefietst hebben”, aldus Prins. “En ja, we zijn echt een fietsland. De meeste senioren hebben hun hele leven al gefietst, en dat kan dat niet meer, door welke oorzaak dan ook. Nu kunnen ze weer fietsen. Dat is gewoon prachtig.”

Dat gevoel herkent de 86-jarige Herman Reezigt ook. “Je voelt je dan toch een beetje, niet gehandicapt, maar wel een beetje achteruitgaan in je mobiliteit. Dat is gewoon zo. Maar ja, het gaat om de veiligheid”, zegt Reezigt. “Ik fiets nu bijna niet meer en als ik straks een driewieler heb, hoop ik het weer meer te gaan doen.” Maar of het dan niet eigenlijk een stapje vooruit in plaats van achteruit? “Ja, zo moet je het zien. Als je dat maar denkt, dan heb je nog meer plezier”, zegt Reezigt.

Na een paar fietsen getest te hebben, heeft Reezigt de smaak te pakken: “Ik ga alle merken nog even langs, en dan kies er een uit die er echt opvalt.” Prins ziet dit het vaakst, maar laat weten dat er ook mensen zijn die met lege handen naar huis gaan: “We zien wel, dat hoor ik dan van de leveranciers, dat ze een half jaar later toch weer terugkomen om het nog een keer te proberen. En dat is gewoon heel mooi.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met RTV Ideaal.

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.