gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie studenten van Graafschap College Nederlands Kampioen

02bef26ede1b12a050c6eb044772c25a

Drie bakkersstudenten van het Graafschap College zijn maandag in Doetinchem gehuldigd, nadat zij een eerste plek wisten te bemachtigen op de Nederlandse Kampioenschappen voor jonge brood- en banketbakkers. Volgens hun docent is het uitzonderlijk dat er zoveel bekers meegenomen worden naar deze kant van het land.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"We moeten strijden met grote ROC's, zoals Amsterdam, vakschool Wageningen en noem maar op", vertelt docent Chima Henda. "Wij als Graafschap College zijn een kleine school, een kleine opleider en dan hebben we toch alle prijzen naar de Achterhoek gesleept." Zowel Sam Kappert uit Borculo, Manon Leuverink uit Varsseveld als Kyra Hoffman uit Tolkamer namen namens het Graafschap College de winst mee naar huis. De winst van Kyra, die briochebrood gebakken heeft, was het meest opvallend van de drie. "Kyra is pas een half jaar hier op de opleiding en dan ineens is ze Nederlands Kampioen", vertelt Henda. Voor Kyra was de winst een bevestiging: "Ik zat te twijfelen of ik door wilde gaan met de opleiding, maar door deze wedstrijd vind ik het wel weer leuk."

Tijdens de wedstrijd moesten de studenten binnen een beperkte tijd brood en/of banket bakken én presenteren. "Voor twee producten hebben ze vijf uur de tijd, het moet er natuurlijk netjes zijn en smaakvol uitzien", aldus de docent. Kyra had weinig zenuwen tijdens de wedstrijd. "Ik heb veel geoefend, op stage ook", vertelt de winnaar. "Dus ik ken het ondertussen wel uit mijn hoofd." De competitie is vooral bedoeld om jonge studenten te enthousiasmeren voor het vak. "Want op zo'n jonge leeftijd al meedoen aan de Nederlandse Kampioenschappen dat gaat motiveren natuurlijk", vertelt Henda.

Derde en vierde
Naast de drie kampioenen viel ook Max Derksen uit Vorden in de prijzen, hij werd derde met zijn brood. De Lichtenvoordense Gijs Papenborg werd vierde in de categorie zelfstandig werkend brood en banket.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.