gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie miljoen Rijksgeld voor woningbouw in Doetinchem

c1c7f9c7d9ee84215f38b27c4175e9b2

Doetinchem krijgt een Rijksbijdrage van meer dan drie miljoen euro om de woningbouw op het Laborijn-terrein van de grond te krijgen. De gemeente verwacht dat de eerste schop aan het eind van 2026 de grond in kan.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De sociale dienst hoopt in 2026 in een kleiner gebouw te zitten op hetzelfde terrein, waardoor er ruimte is voor huizen. De gemeente Doetinchem heeft de gronden al in handen en ziet na de verhuizing ruimte om 472 woningen te realiseren. De ontwikkeling van de Laborijn-locatie maakt onderdeel uit van de gemeentelijke plannen voor het gebied rondom het centraal station. ‘Een bruisende spoorzone als toegangspoort van Doetinchem waarin functies elkaar versterken’, zo omschrijft de gemeente de ambitie zelf.

“Deze bijdrage van het Rijk is enorm belangrijk voor ons”, meldt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem. “Het geeft ons een vliegende start en helpt ons bij het ontwikkelen van een mooi stuk stad waar mensen graag komen om te werken, te wonen of te verblijven. Ik ben er trots op dat het gelukt is deze subsidie binnen te halen. Het bevestigt mijn vertrouwen dat we samen met inwoners en ondernemers een mooie visie voor de spoorzone hebben opgesteld.”

Ook geld voor Oude IJsselstreek
Vanuit dezelfde regeling voor Woningbouwimpuls van het Rijk krijgt ook de gemeente Oude IJsselstreek een bijdrage. Hier komt maximaal 1,5 miljoen euro beschikbaar voor de realisatie van de wijk De Tuit in Varsseveld, daar staan ruim 560 woningen ingetekend. Voor dit woningbouwplan heeft de Provincie ook 566.000 euro beschikbaar gesteld als Startbouwimpuls. Ook een aantal andere Gelderse gemeenten krijgen een bijdrage: Westervoort, Wageningen, Nunspeet, Nijkerk, Apeldoorn en Nijmegen.

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”