gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie gezonde bomen in Stokkum mogen toch worden gekapt

7268ef935eb2dfa4e300a9440531edd6

De drie gezonde bomen aan de Eltenseweg in Stokkum mogen worden gekapt. Bewoners hadden aan de wethouder gevraagd om de drie bomen weg te halen en er zes nieuwe voor terug te zetten. D66, Helder, Daadkracht en VVD dienden tevergeefs een motie in om de bomen te behouden.

Serena Speet |
"Het kappen van deze bomen is niet gebaseerd op ons beleid, maar op de klachten van bewoners", aldus Freddy van Dijken van D6. Volgens het beleid in Montferland worden gezonde bomen niet gekapt. "Dan moeten we niet de grootste schreeuwers hun zin geven." De buurt heeft wethouder Jeanette Derksen benaderd en in een gesprek laten weten de drie bomen te willen kappen. Dat het beleid van de gemeente dit niet toestaat, is volgens de wethouder geen reden om de bomen te houden. "Wij hechten grote waarde aan participatie, dat kan soms betekenen dat er iets verandert", vertelt Derksen. De buurt wil volgens haar een bomenrij en zes bomen herplaatsen: "We zijn van mening dat we de entree van Stokkum hier mooi gaan verfraaien."

Merel Balduk stemde als enige fractielid van het CDA voor de motie. Zij maakte zich zorgen om andere soortgelijke gevallen in Montferland: "Als we het bij deze toestaan en bij de andere nee verkopen, wat gaat dat dan betekenen voor de gemeente?" Omdat er sprake is van participatie met bewoners en er zes bomen terugkomen, vond een meerderheid van de gemeenteraad dat de kap wel door kon gaan.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.