gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie Achterhoekers overleden na zwaar auto-ongeluk in Düsseldorf

bcc453780fd61ac33b2338b11231b001.jpg

Bij een zwaar auto-ongeluk in de Duitse stad Düsseldorf zijn drie Achterhoekers om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde zaterdagochtend op een verkeersplein in de wijk Golzheim.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Volgens de Duitse politie verloor de 60-jarige bestuurder uit Groenlo de macht over het stuur. De auto sloeg meerdere keren over de kop en brak in stukken uiteen. De bestuurder overleed ter plekke. Een 53-jarige man uit Lichtenvoorde, een van de passagiers, bezweek later die avond in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Maandag maakte de politie bekend dat ook een 53-jarige vrouwelijke inzittende is overleden. Een vierde inzittende ligt nog altijd in kritieke toestand in het ziekenhuis.

Naast de inzittenden raakten ook twee voorbijgangers gewond. Een 69-jarige fietsster is inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. Een 54-jarige man, die bij een bushalte stond, werd geraakt door rondvliegend puin en ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis. De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de crash. De eerste bevindingen wijzen op een interne medische noodsituatie bij de bestuurder, zonder aanwijzingen voor opzet. Het ongeval vond plaats op een druk verkeersplein dat na de crash urenlang was afgesloten voor onderzoek en bergingswerkzaamheden.

Lees ook

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.