gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dorpsstraat in Laag-Keppel toch eerder open

d97923657ee9f98920671eed228feee1.jpg

De Dorpsstraat en de IJsselweg in Laag-Keppel gaan toch open zodra de eerste fase van de werkzaamheden aan de Keppelseweg in Doetinchem is afgerond. Aanvankelijk wilde de gemeente Bronckhorst eerst kijken wat het verkeer zou doen, maar nu is besloten de wegen op maandag 10 oktober open te stellen.

Jasper Hazelaar |
“Daarna evalueren we wel of nieuwe maatregelen nog nodig zijn”, aldus een woordvoerder van Bronckhorst. De Dorpsstraat en de IJsselweg werden eind augustus afgesloten omdat de verkeersdruk was toegenomen door de afsluiting van de Keppelseweg. Per etmaal ging het om negenduizend passerende voertuigen in het straatje waar dertig kilometer per uur mag worden gereden. De afsluiting zorgde voor een golf van kritiek vanuit inwoners, zo roerde onder meer de Dorpsraad Hummelo zich.

Nu de eerste fase van het werk aan de Keppelseweg op vrijdag 7 oktober is afgerond, worden de Dorpsstraat en de IJsselweg op maandag 10 oktober voorlopig weer opengesteld voor het verkeer. Voor het einde van het jaar moet het werk voor de definitieve afsluiting van de Dorpsstraat van start gaan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.