Ulft, Netherlands

Dorpsraad Keijenborg roept Bronckhorst op tot actie ondanks zorgen over geitenhouderijen

Foto: REGIO8
De gemeente Bronckhorst heeft besloten om een tijdelijke stop in te lassen voor de plannen voor dertig woningen in Keijenborg. Dit besluit komt door een onderzoek van het RIVM, waaruit blijkt dat mensen binnen 500 meter van een geitenhouderij een verhoogde kans hebben op een longontsteking. De dorpsraad van Keijenborg is bang dat hun broodnodige woningen er de komende jaren niet gaan komen.
Viggo Zweverink | 3 april 2025 15:42 | Aangepast op 3 april 2025 15:42
“Wat je nu ziet is dat er veel mantelzorgwoningen worden neergezet. Dat is een hele charmante oplossing, maar het is echt een noodgreep. De mantelzorgwoningen zijn in het leven geroepen om dit hele grote probleem op te lossen”, aldus Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter Dorpsraad Keijenborg. “Het haalt niet de druk van de feitelijke behoefte af. De behoefte voor reguliere woningen is nog steeds niet minder geworden. Daarom zijn deze dertig woningen zo belangrijk.”

Wethouder Emmeke Gosselink snapt de zorgen van Keijenborger bevolking, maar geeft aan dat de gemeente zelf ook in een spagaat zit. Vanuit het voorzorgsbeginsel van de gemeente neemt het college liever het zekere voor het onzekere. “Wij zijn hier gewoon afhankelijk van de landelijke overheid. Wat wij hebben gezegd is dat wij nog niet tot besluitvorming willen gaan voor de nieuwe woningen”, aldus Gosselink. In het derde kwartaal van dit jaar moet er meer duidelijkheid komen over de resultaten van het onderzoek.

Perspectief
De voorzitter van de Dorpsraad denkt dat het voor het dorp het beste is als de plannen gewoon verder worden ontwikkeld. De gemeente loopt hiermee echter het risico dat alle plannen de prullenbak in kunnen. “Dat klopt. Maar ik denk wel dat als je ziet hoe groot de woningnood is, dat het een te rechtvaardigen besluit is”, aldus de voorzitter. Van Vijfeyken vraagt zich af wat het perspectief is dat de gemeente nog kan bieden indien deze dertig woningen er niet kunnen komen. “Ik snap dat het lastig is om perspectief te bieden, op basis van een onderzoek waarvan de resultaten nog niet bekend zijn.” Toch benadrukt hij dat hij denkt dat dit juist een aanleiding is om naar andere locaties te zoeken: “Wij denken dat die er zijn en dat die buiten de straal van 500 meter liggen.”

Risico
Een andere zorg van de Dorpsraad is hoe groot de risico's zijn van mensen die nu al binnen de straal van 500 meter van geitenhouderij wonen. “Ook dat snap ik heel goed. Maar ook voor dit moet ik wijzen naar hetgeen dat landelijk gaat gebeuren. Ik snap dat de inwoners en geitenhouderijen zich zorgen maken, en dat doen wij ook. Wij zitten deze periode daar in, wij zullen met beide partijen in gesprek blijven.”

De voorzitter van de dorpsraad geeft aan nog geen contact te hebben gehad met de wethouder.
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal.

Lees ook

Nieuwe wijk in Hummelo stap dichterbij: ruimte voor 65 woningen

Ongeveer 65 nieuwe woningen in het Stokhorsterpark in Hummelo. Dat is de uitgangspositie van het col...

Beschermde steenuil ontdekt bij geplande asielopvang achter gemeentehuis Hengelo

Er leeft een beschermde steenuil achter het gemeentehuis in Hengelo bij de plek waar een asielopvang...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...

Bronckhorster raad stemt in met opvanglocaties in Hengelo en Vorden

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft ingestemd met de komst van twee opvanglocaties voor tachtig al...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Inwoners denken mee over nieuwe woonwijk in Gorssel-Noordoost

De gemeente Lochem wil in Gorssel-Noordoost 100 tot 250 nieuwe woningen bouwen. Tijdens een drukbezo...