gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse winkel houdt op met statiegeld cash uitbetalen, maar mag dat wel?

22c2bdbecba27deeecd418dea7d9ecbe

Zakken vol met plakkerige blikjes en flesjes worden dagelijks ingeleverd bij het statiegeldinleverpunt in de COOP supermarkt van André Postma in Doetinchem. De supermarkteigenaar is klaar met de overlast die het geeft en het dagelijks schoonmaken van de machine, daarom is het statiegeldbonnetje alleen nog maar te verrekenen met boodschappen en wordt het niet als contant geld uitgegeven.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Elke keer worden er veel zakken vol blikjes ingeleverd, en vrijwel altijd in een ontzettend smerige staat”, legt Postma eigenaar van de Coop supermarkt in de wijk Oosseld uit. “De ene keer is het blikje of flesje nog gevuld met plakkerig drinken, en de andere keer zit het vol met vieze tabaksresten. We moeten bijna dagelijks de automaat schoonmaken. We zijn er klaar mee.” Daarom heeft de winkeleigenaar een bordje neergezet met de tekst: ‘Vanaf heden verrekenen we het statiegeld met de boodschappen. Er kan helaas geen contant geld meer worden uitbetaald.’

Een snelle en makkelijke regel om het vieze probleem op te lossen, maar het mag eigenlijk helemaal niet. “Het is voor supermarkten te allen tijde verplicht om het statiegeld uit te betalen”, legt een woordvoerder van Statiegeld Nederland uit. “Het is begrijpelijk dat de desbetreffende winkeleigenaar er last van heeft, maar dit is niet de correcte oplossing.”

Postma kent de regels wel, maar heeft er toch voor gekozen om de maatregel in te voeren. “Aangezien we er helemaal klaar mee waren, heb ik niet naar de juridische kant gekeken of erover nagedacht. Daarom heb ik het toch ingevoerd”, legt Postma uit.

Veel boze reacties
In de Facebook-groep ‘Je bent een Doetinchemmer als...’ stromen de reacties binnen onder een foto van het bordje met de tekst. De comments staan vol met reacties als ‘Belachelijk’ en ‘Wat een onzin’. De meesten vinden het vooral geen logische regel. “Wat een vervelende ontwikkeling weer voor mensen die het minder breed hebben”, zegt iemand in de reacties.

Uitzondering voor kinderen
Postma ziet dat veel ouders het statiegeld gebruiken om hun kinderen wat zakgeld mee te kunnen geven. Daarom heeft hij een uitzondering gemaakt voor ouders die het statiegeld hiervoor gebruiken. “Ik kan heel goed begrijpen dat mensen hier het statiegeld voor gebruiken”, legt Postma uit. “Daarom houd ik speciaal voor dit soort gevallen de uitzondering om het dan contant uit te betalen.”

Lees ook

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.