gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse Uitdaging zorgt voor een 'Sint voor ieder kind'

9d18d54126eece80916ea792f1c041a5.jpg

In de meeste Achterhoekse woonkamers wordt deze dagen pakjesavond gevierd, maar voor sommige gezinnen is dat niet vanzelfsprekend. De decembermaand is voor hen een financieel zware tijd. De Doetinchemse Uitdaging hoopt uitkomst te bieden voor deze ouders met het initiatief 'Een Sint voor Ieder Kind'. In Doetinchem werd een bijzondere Sintwinkel geopend waar kinderen een mooi cadeau konden uitkiezen.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ieder kind gun je een fijne Sinterklaas en een happy huis, maar ook dat ze op school kunnen vertellen wat ze beleefd hebben met Sinterklaas en dat ze cadeautjes mochten uitzoeken,” schetst Caroline Buse van de Doetinchemse Uitdaging. “Hoe leuk is dat?” De organisator hoopt dat mensen die het nodig hebben, gebruik gaan maken van de aangeboden hulp: “Je hoeft je niet te schamen als je tijdelijk minder financiële ruimte hebt of er even doorheen zit. Er zijn altijd mensen genoeg die opstaan om je te helpen.”

Ook ouders met een iets grotere portemonnee, maar die toch een financieel moeilijke tijd doormaken, kunnen zich melden bij de Doetinchemse Uitdaging. Toch merkt Buse dat er bij die groep een soort schaamte heerst: “Er is heel veel verborgen armoede. Dat zijn mensen die niet bij de voedselbank lopen, maar wel in een mooi huis wonen en een dure leaseauto rijden. Voor die mensen is de drempel soms te hoog, en dat hoeft helemaal niet.”

Oekraïense Pieten
In de Sintwinkel waren dit jaar vrolijke Pieten uit Oekraïne aanwezig. Ze waren al ruim een maand bezig met de voorbereidingen om de kinderen een mooie dag te bezorgen. “Ik merk dat alle Oekraïners het een heerlijk feest vinden,” aldus Diana Tamliani namens de organisatie. “Het is toch een beetje hun eigen feest geworden. Op deze manier willen de oorlogsvluchtelingen iets terugdoen voor de Doetinchemse samenleving. Drie jaar geleden merkte je al dat de meeste mensen snel wilden helpen en iets terug wilden doen. Dit soort feesten laat ook echt iets goeds achter.”

Groot succes
Dat er een rij voor de deur stond, zegt genoeg over het succes van 'Een Sint voor Ieder Kind'. Als het aan Buse ligt, komt er dan ook zeker een vervolg: “We kunnen de armoede niet wegnemen, dus dan maar dit. Misschien zet het wel iets in beweging.”

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.