Ulft, Netherlands

Doetinchemse Sportverkiezing zet lokale helden in het zonnetje: ‘Dit is gewoon goud’

In een volle theaterzaal van het Amphion Theater zijn maandagavond verschillende sporters in het zonnetje gezet bij de uitreiking van de Doetinchemse Sportverkiezing. De prijs voor sportman van het jaar ging naar veldrijder Joris Nieuwenhuis, de mannen van Orion Stars wonnen sportploeg van het jaar en turnster Kiné van Aken werd benoemd tot sportvrouw van het jaar.
Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 25 maart 2025 13:34 | Aangepast op 25 maart 2025 13:34
“Ik had echt niet verwacht dat ik zou winnen”, zegt een glunderende Van Aken. “Mijn trainster heeft mij opgegeven zonder dat ik het wist. Ik had zelf de link doorgestuurd om een teamgenoot op te geven, maar toen hebben ze mij opgegeven. Dat was niet de bedoeling, maar het is wel leuk.” De winnares is lid van turnvereniging Ypsilon. Ze werd in 2024 tweede op het NK turnen op het onderdeel vloer.

Er werden in totaal acht prijzen uitgereikt tijdens de awardshow. De meest bijzondere van de avond ging naar paralympisch kampioen van 2024 Caroline Groot. Ze kreeg als eerste sporter ooit de Doetinchemse Sport Award. Groot wist meerdere keren de titel sportvrouw van het jaar te winnen. Afgelopen zomer won ze goud op de Paralympische Spelen in Parijs en maandag werd ze in Doetinchem geëerd met een nieuwe prijs.
Caroline Groot krijgt de eerste Sport Award ooit Foto: REGIO8
‘Ga elkaar een beetje helpen man’
Niet alleen de sporters werden in het zonnetje gezet. Ook werden verschillende sportinitiatieven geroemd en werd de prijs voor vrijwilliger van het jaar uitgereikt. Die prijs was voor de veertien jarige Elise Helmink van judovereniging Jindo. “Ze doet bij Jindo van alles en is ook nog een buddy voor iemand met een visuele handicap, dat moeten we echt veel meer laten zien”, aldus Weikamp over de prijs. “Ik hoop dat dat het nieuwe cool wordt, dat we dat soort filmpjes gaan kijken op social media. Ga elkaar een beetje helpen man!”

Sportman 2024 - Joris Nieuwenhuis
Sportvrouw 2024 - Kiné van Aken
Sportploeg 2024 - Orion Stars
Sporttalent 2024 - Ashley ter Horst
Inclusieve sporter 2024 - Zara Temmink
Sportvrijwilliger 2024 - Elise Helmink
Sport-Idee 2024 - Judo Encyclopedie

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Tientallen kinderen sleeën van de ‘hoogste berg van Doetinchem’

Golfen in de sneeuw is nogal lastig. In Doetinchem hadden ze daarom iets bedacht hoe er toch volop g...

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...