gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse Scouting Roothaangroep weer compleet met nieuwe boerderij

b29fb6957eff9ec4cb4c92f2876ac634

Scouting Roothaangroep uit Doetinchem heeft na acht jaar hun geliefde boerderij weer terug. Bij De Koekendaal is zaterdag het nieuwe onderkomen van de scouting onthuld. Voor de Roothaangroep komt er op deze manier een einde aan een roerige periode.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
“In 2016 werden wij opgeschrikt door een grote brand, dat bleek onze boerderij te zijn en dat was destijds ons hoofdpand”, schetst Bram Kroes, lid van de Roothaangroep. “Het was een hele mooie grote ruimte en die hebben we nodig.” De tijd na de verwoestende brand was voor de leden van de scouting niet gemakkelijk. “Scouting is familie. En als familie hebben wij elkaar daar doorheen gesteund”, aldus Kroes.

Naast het delen van herinneringen met elkaar, werd er ook snel een plan gemaakt om de boerderij in ere te herstellen. “Iedereen zette gelijk de schouders er onder om iets nieuws te creëren.” En dat resulteerde in een spiksplinternieuwe boerderij bij De Koekendaal. “Ik vind deze echt heel vet”, aldus Lothe Starink, een van de scouts die aanwezig was bij de opening. “Heel fijn om weer een boerderij te hebben, en deze is ook nog veel mooier. Ik ben echt heel trots.”

De scouts staken zelf de handen uit de mouwen, zoals je van de echte alleskunners mag verwachten. Door de vele uren die er zijn gestopt, voelt het ook echt als hun gebouw.

Maaltijden en blikjes
De financiering werd deels door de gemeente en sponsoren gedaan. Maar ook haalde de scouting zelf het geld op met onder andere maaltijden verkopen en jeugdleden die blikjes gingen inzamelen, legt Kroes uit: “Dat heeft ervoor gezorgd dat we met z’n allen het geld hebben gehaald om dit mooie gebouw neer te zetten.”

Roothaangroep klaar voor de toekomst
Volgens Kroes is de scouting in Doetinchem levend en zijn ze met de nieuwe boerderij klaar voor de toekomst. “We willen nog heel veel dingen doen om het terrein nog mooier te maken, zodat iedereen hier met elkaar gezellig nieuwe ervaringen en vriendschappen kan maken.”

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.