gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse buurt bakt oliebollen voor goede doelen

88c2e0273a8fe42110e3507532ba8505

Met het einde van het jaar in zicht staan veel mensen oliebollen en appelbeignets te bakken, zo ook in Doetinchem. Gijs, Ed en Martijn bakken daar voor hun hele buurt en halen daarmee geld op voor twee goede doelen.

Remco Geurts | Serena Speet |
"Vandaag bakken we voor KiKa en Het Vergeten Kind", vertelt Gijs Smeman. "KiKa is de rode draad, dat doen we al jaren en ieder jaar proberen we daar een ander goed doel bij de verzinnen. Meestal verzinnen de kinderen dat en dit jaar was dat Het Vergeten Kind." Waar het oliebollenbakken achttien jaar geleden klein begon met een paar friteuses, hebben de buren inmiddels groter geschut nodig. "We hebben een grotere bak, want de vraag werd steeds groter", legt Gijs uit. "Dat ligt natuurlijk aan de kwaliteit." Dit jaar zijn er zo'n 1500 oliebollen en 500 appelbeignets gebakken: "Ooit met twee pannetjes begonnen voor de buren en uitgegroeid tot een fantastische happening", vertelt Martijn Willemsen. "En vooral ook voor een goed doel, dus dat is natuurlijk hartstikke mooi."

De oliebollen die op de Zuivelweg gebakken worden hebben geen vaste prijs. "Wat iemand kan en wil missen voor KiKa en voor Het Vergeten Kind, het bedrag laten we vrij", aldus Martijn. "Het zijn fantastische oliebollen. Ze zijn niet te koop, maar mensen geven een vrije gift." Hoewel de mannen geen streefbedrag hebben, zijn ze blij om een stijgende lijn te zien in het bedrag dat ze kunnen doneren aan de goede doelen: "Elk jaar wordt het gekker en mooier en elk jaar krijgen we van beide instanties bedankbrieven", vertelt Martijn trots. "Die vinden het fijn dat we dit doen, want het is super hard nodig."

Liefde en passie
Willemsen heeft jaren ervaring met het bakken en weet precies hoe hij oliebollen van goede kwaliteit maakt. "Een goede oliebol, daar zit heel veel passie en heel veel liefde in", legt hij uit. "Goede voorbereiding, geheime ingrediënten en vooral dat eerste, veel liefde en passie, dat maakt je oliebol. Dus ik zou zeggen: proef hem lekker zelf."

Ook Beekse oliebollen voor KiKa
Ook in Beek worden oliebollen gebakken voor Kika. Aan de Pastoor van Angerenstraat kun je zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur oliebollen halen bij Helmut Nuij en zijn vader. Voor vier euro, allemaal voor het goede doel, krijg je vijf oliebollen. De familie heeft eerder ook het huis versierd met lichtjes en kerstversiering om geld op te halen. Mensen konden voor een klein bedrag een hartje in de boom hangen. Nuij hoopt ongeveer 1250 euro kunnen ophalen in totaal, inclusief het geld van de hartjes.

Foto: REGIO8

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.