gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse burgemeester Boumans uit zorgen over schietincidenten

44d274abf64d5541622be9b21af28d4f.jpg

In de nacht van zondag op maandag is er een woning in Doetinchem beschoten. Het is het tweede schietincident in de Achterhoekse stad in vijf dagen tijd. De politie en burgemeester Mark Boumans maken zich zorgen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
"Dit is natuurlijk geen goede ontwikkeling, ik maak me hier zorgen over. Enerzijds omdat dit druggerelateerd lijkt te zijn, anderzijds omdat dit met wapens wordt geschoten", zegt de Doetinchemse burgervader. "Dat heb ik in zeven acht jaar bijna niet meegemaakt. Twee keer in één week is natuurlijk een verkeerde ontwikkeling." De burgemeester verwacht van de politie dat zij dit serieus op gaan pakken.

Het is nog onduidelijk of de twee schietincidenten verband houden met elkaar. "Er is natuurlijk eerder ook een incident geweest in Doetinchem", zegt politiewoordvoerder Jennifer Schoorlemmer. "Nu onderzoeken we echt nog of er een verband is, daar kunnen we op dit moment niks over zeggen." Boumans wil het onderste boven krijgen omdat hij als burgmeester openbare orde en veiligheid in zijn portefeuille heeft. "Zou er een samenhang zijn, misschien ook met andere criminaliteit in onze gemeente dan is dat iets wat wij absoluut niet willen", aldus de burgervader.

Melding maken
De politie roept inwoners op om alert te zijn, en bij het minste of geringste een melding te maken. "Wij horen hier en daar waar het over zou gaan en wie hier achter zou kunnen zitten. Wij vragen mensen deze geruchten ook met ons te delen, dat kan ook bij MeldMisdaadAnoniem", laat Schoorlemmer weten.

Recreatief gebruik
Boumans heeft een duidelijke boodschap aan de inwoners van zijn gemeente: "Ook in Doetinchem wordt drugs geconsumeerd. Een pilletje, een lijntje, aan de achterkant van dat recreatieve gebruik zit deze ellende. Mensen stop hier alsjeblieft mee, we moeten dit de kop in drukken met elkaar."

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.