gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem ziet miljoenen verdwijnen door 'foute komma'

53bbba3250759b4c3193cb7ab876040e

Door een werknemer die een verkeerd teken plaatste, heeft de gemeente Doetinchem een aantal miljoenen minder te besteden dan aanvankelijk in de begroting voor 2023 was meegenomen. De gecorrigeerde begroting is inmiddels bij de raad voorgelegd.

Sterre Schout |
“Uiteraard zijn we geschrokken van deze invoerfout en hebben we meteen de raad geïnformeerd”, zegt Henk Bulten, de Doetinchemse wethouder van financiën. “De fout kwam naar voren toen we de Rijksbijdrage nogmaals doorrekenden. We hebben een komma in plaats van een punt gebruikt bij het invoeren van een waarde. Hierdoor is in de berekening uitgegaan van een te grote groei van het aantal jongeren onder de achttien, met als gevolg dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds te hoog is berekend.”

Dit leidt ertoe dat de gemeente in 2022 4,8 miljoen euro minder van het Rijk krijgt, oplopend naar ongeveer elf miljoen euro in 2026. Doordat de gemeente zich rijker heeft gerekend dan ze daadwerkelijk is, moeten er plannen worden bijgeschaafd. Inwoners merken volgens de gemeente weinig van de aangepaste begroting. Zo blijven alle maatregelen overeind die deze week zijn genomen om de groeiende groep armen te helpen, evenals de eenmalige honderd euro korting op de gemeentelijke belastingen over 2023.

Naar beneden bijstellen
De aanpassingen die wel worden doorgevoerd gaan om toekomstige investeringen, zoals bijvoorbeeld het investeringsfonds waarvoor 25 miljoen euro gereserveerd was: “Deze moeten we naar beneden toe bijstellen, dit wordt nu een fonds van vijftien miljoen euro. Andere investeringen, zoals een reserveringsfonds van vijftig miljoen voor onderwijshuisvesting, worden met één jaar opgeschoven,” aldus de wethouder.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.