gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil na The Passion weer groot evenement binnenhalen

953d75c313141f8da660bb25dcab1562

Een jaar geleden was Doetinchem de trotse gastheer van The Passion. De gemeente investeerde drie ton om het landelijke evenement binnen te halen en kijkt met een goed gevoel terug op het paasspektakel, het organiseren smaakt volgens burgemeester Mark Boumans naar meer.

Viggo Zweverink | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Het is ook goed voor je zelfbewustzijn als stad”, zegt Boumans over de organisatie van The Passion. “Dat je laat zien dat je zo’n groot evenement prima kunt organiseren. In het verleden hebben we dat ook gedaan met bijvoorbeeld het EK Vrouwenvoetbal en de Special Olympics. Nu was het The Passion, en misschien komt er nog wel een groot evenement onze kant op.” Wat het organiseren qua extra bezoekers heeft opgeleverd aan de regio en de stad is een jaar na het evenement nog niet duidelijk. Vanwege de coronacrisis kon er geen publiek bij zijn, waardoor de horeca niet direct profiteerde. Wel zijn er side-events geweest vanuit The Passion, waaronder het Sport en Cultuur Festival in de gemeente.

Of er meer toeristen komen, moet volgens Boumans de komende maanden duidelijk worden. “Deze zomer wordt een beetje de graadmeter of de stad weer populair is”, verwacht de burgemeester. “Dat verwacht ik wel, want wat gaat er boven Doetinchem? Maar we moeten het merken.” Davie Klein Gunnewiek, die voor REGIO8 The Passion op de voet volgde, is hoopvol: “In Dordrecht of in Limburg, waar The Passion ook heeft plaatsgevonden, zeggen burgemeesters wel dat het een positief effect heeft gehad.”

Van Vijverberg naar Amphion
Wat het al wel heeft opgeleverd? “Doetinchem heeft een avond lang in de schijnwerpers gestaan”, zegt Klein Gunnewiek. “Er zijn heel veel locaties binnen en buiten Doetinchem uitgelicht.” Onder meer Kasteel Slangenburg, stadion De Vijverberg en motorsportaccomodatie de Heksenplas kwamen terug in The Passion van vorig jaar. “Maar ook theater Amphion, waar de eindscene met Jezus op het dak was”, aldus Klein Gunnewiek.

Koningsdag of Sinterklaas?
Het paasspektakel smaakt in ieder geval naar meer. Of het de landelijke intocht van Sinterklaas, Koningsdag of iets anders wordt, is nog niet duidelijk. Maar Doetinchem wil in de toekomst graag weer gastheer zijn van een groot evenement. “Het is heel goed mogelijk”, zegt Boumans, die geen persoonlijke voorkeur uit wil spreken. “Ik heb wel degelijk een voorkeur, maar die houd ik lekker voor mezelf en we gaan zien of het uitkomt.”

Harlingen
Donderdagavond is de nieuwste editie van The Passion, in het Friese Harlingen. “Een hele andere plek dan Doetinchem”, beaamt Klein Gunnewiek. “Harlingen heeft de Waddenzee, de veerboot. Het is heel anders, maar ik denk wel dat het hele mooie plaatjes kan opleveren.” Ook burgemeester Boumans is benieuwd: “Ik zit in ieder geval voor de buis.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.