gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil landbouwverkeer weer toelaten op Oostelijke Randweg

99fd83523f0a7435e76fbaf850ce2953.jpg

Doetinchem wil het bij wijze van proef voor landbouwverkeer mogelijk maken om op de Oostelijke Randweg te rijden. Zowel agrariërs als bewoners van de naastgelegen wijk Oosseld zouden graag zien dat de weg weer opengaat voor trekkers.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Omdat trekkerbestuurders niet over de rondweg kunnen, zoeken ze andere wegen richting de plaats van bestemming. Als ze rijden via de Varsseveldseweg en de J.F. Kennedylaan, richting het centrum, kruisen ze routes met onder meer fietsende scholieren. Een andere route, door de wijk Oosseld, zorgt weer voor veel trillingen en geluid bij bewoners. Omdat ook de Lijsterbeslaan en de Rekhemseweg binnenkort worden aangepakt, wordt de infrastructuur volgens de gemeente steeds minder geschikt voor de landbouwvoertuigen.

Dat is reden om het verbod op landbouwverkeer op te heffen, eerst bij wijze van een experiment. “Als na een jaar blijkt dat de effecten van de pilot positief zijn, dan worden landbouwvoertuigen hier definitief toegelaten”, meldt de gemeente. Onder meer op basis van verkeerstellingen en input van omwonenden moet een besluit worden genomen. Afgelopen najaar was het verbod op landbouwvoertuigen ook al tijdelijk opgeheven. Dat had toen volgens de gemeente een ‘minimaal effect’ op de doorstroming.

Wetswijziging
De Oostelijke Randweg werd in 2015 in gebruik genomen. Voor landbouwverkeer was er toen nog een maximumsnelheid van 25 kilometer per uur, maar dit is na een wetswijziging veranderd in 40 kilometer per uur. Op meerdere plekken in Nederland werd daarom besloten rondwegen alsnog open te stellen. “De ervaringen worden grotendeels als positief beschouwd”, meldt Doetinchem.

Als er geen bezwaren binnenkomen, start de proef op maandag 25 maart.

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.