gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil landbouwverkeer weer toelaten op Oostelijke Randweg

99fd83523f0a7435e76fbaf850ce2953

Doetinchem wil het bij wijze van proef voor landbouwverkeer mogelijk maken om op de Oostelijke Randweg te rijden. Zowel agrariërs als bewoners van de naastgelegen wijk Oosseld zouden graag zien dat de weg weer opengaat voor trekkers.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Omdat trekkerbestuurders niet over de rondweg kunnen, zoeken ze andere wegen richting de plaats van bestemming. Als ze rijden via de Varsseveldseweg en de J.F. Kennedylaan, richting het centrum, kruisen ze routes met onder meer fietsende scholieren. Een andere route, door de wijk Oosseld, zorgt weer voor veel trillingen en geluid bij bewoners. Omdat ook de Lijsterbeslaan en de Rekhemseweg binnenkort worden aangepakt, wordt de infrastructuur volgens de gemeente steeds minder geschikt voor de landbouwvoertuigen.

Dat is reden om het verbod op landbouwverkeer op te heffen, eerst bij wijze van een experiment. “Als na een jaar blijkt dat de effecten van de pilot positief zijn, dan worden landbouwvoertuigen hier definitief toegelaten”, meldt de gemeente. Onder meer op basis van verkeerstellingen en input van omwonenden moet een besluit worden genomen. Afgelopen najaar was het verbod op landbouwvoertuigen ook al tijdelijk opgeheven. Dat had toen volgens de gemeente een ‘minimaal effect’ op de doorstroming.

Wetswijziging
De Oostelijke Randweg werd in 2015 in gebruik genomen. Voor landbouwverkeer was er toen nog een maximumsnelheid van 25 kilometer per uur, maar dit is na een wetswijziging veranderd in 40 kilometer per uur. Op meerdere plekken in Nederland werd daarom besloten rondwegen alsnog open te stellen. “De ervaringen worden grotendeels als positief beschouwd”, meldt Doetinchem.

Als er geen bezwaren binnenkomen, start de proef op maandag 25 maart.

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.