gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil landbouwverkeer weer toelaten op Oostelijke Randweg

99fd83523f0a7435e76fbaf850ce2953

Doetinchem wil het bij wijze van proef voor landbouwverkeer mogelijk maken om op de Oostelijke Randweg te rijden. Zowel agrariërs als bewoners van de naastgelegen wijk Oosseld zouden graag zien dat de weg weer opengaat voor trekkers.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Omdat trekkerbestuurders niet over de rondweg kunnen, zoeken ze andere wegen richting de plaats van bestemming. Als ze rijden via de Varsseveldseweg en de J.F. Kennedylaan, richting het centrum, kruisen ze routes met onder meer fietsende scholieren. Een andere route, door de wijk Oosseld, zorgt weer voor veel trillingen en geluid bij bewoners. Omdat ook de Lijsterbeslaan en de Rekhemseweg binnenkort worden aangepakt, wordt de infrastructuur volgens de gemeente steeds minder geschikt voor de landbouwvoertuigen.

Dat is reden om het verbod op landbouwverkeer op te heffen, eerst bij wijze van een experiment. “Als na een jaar blijkt dat de effecten van de pilot positief zijn, dan worden landbouwvoertuigen hier definitief toegelaten”, meldt de gemeente. Onder meer op basis van verkeerstellingen en input van omwonenden moet een besluit worden genomen. Afgelopen najaar was het verbod op landbouwvoertuigen ook al tijdelijk opgeheven. Dat had toen volgens de gemeente een ‘minimaal effect’ op de doorstroming.

Wetswijziging
De Oostelijke Randweg werd in 2015 in gebruik genomen. Voor landbouwverkeer was er toen nog een maximumsnelheid van 25 kilometer per uur, maar dit is na een wetswijziging veranderd in 40 kilometer per uur. Op meerdere plekken in Nederland werd daarom besloten rondwegen alsnog open te stellen. “De ervaringen worden grotendeels als positief beschouwd”, meldt Doetinchem.

Als er geen bezwaren binnenkomen, start de proef op maandag 25 maart.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.