gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil binnenstad drastisch op de schop gooien

696403df4920ccef0b23610ed5c9524f.jpg

Meer groen, minder auto's, maar meer bezoekers; dat is kortgezegd het plan van de gemeente om de binnenstad van Doetinchem naar een hoger niveau te tillen. De bezoekersaantallen zijn in vijf jaar tijd bijna gehalveerd, een volledige make-over moet de negatieve trend omkeren. Een bruisende binnenstad is volgens de gemeente nodig voor het grote doel: het hebben van 70.000 inwoners in 2036.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"We hebben corona achter de rug en het is op dit moment weer aan het stabiliseren", zegt wethouder Robbert Hummelink over de bezoekersaantallen in de binnenstad. "Maar als je kijkt naar onze ambitie dan zeggen wij: 'daar mag nog wel wat extra bij'." In 2023 trok het centrum minder dan 60.000 mensen per week, dit was in 2018 nog ongeveer 100.000 "Als je bezoekersaantallen zo drastisch verminderd zijn dan moet je gewoon iets", weet Gabi Hunter, voorzitter van de Ondernemersvereniging Doetinchem, die denkt dat dat helpt bij de groeiambitie van de stad. "Als je nieuwe mensen hierheen wil halen, die gaan eerst kijken naar de binnenstad. Wanneer die er niet goed uit ziet en saai is, dan denken ze ook: 'ja, laat maar zitten'."

Samen met ondernemers is de toekomstvisie voor het stadscentrum geschreven. Onderdeel is het weren van autoverkeer in en rond de stad en een snelheidsverlaging op de wegen rondom het centrum. "De auto gaat niet verdwijnen uit de binnenstad", stelt Hummelink automobilisten gerust. "Maar we gaan onze binnenstad aanpassen op de wensen van de bezoeker. Dat betekent onder andere dat je van het stadhuisplein zo het centrum in kan lopen."
648b71359ffc476bdba960d87726d484.jpg
Ondergronds parkeren
Daarvoor moet er wel een nieuwe parkeergarage worden gebouwd, onder het plein bij het gemeentehuis. Het realiseren van die nieuwe parkeergarage valt onder het deelproject Hamburgerkwartier, de eerste van zes 'stadskwartieren' die moeten worden aangepakt. Doetinchem wil de voormalige grachtcirkel rondom de binnenstad herstellen en ruimte geven voor voetgangers en recreatie.

Gaswal dicht, woningen erbij
Ook moet de Gaswal bij de Oude IJssel worden afgesloten, zo ontstaat er ruimte voor nieuwe huizen. "In de binnenstadsvisie hebben wij ook als plan om extra woningen toe te voegen op de plekken waar nu nog geparkeerd wordt (o.a. Kapoeniestraat red.)", schetst wethouder Hummelink. "Dat kan ook een prachtige impuls geven aan de binnenstad zelf." Ook wordt er ingezet op het transformeren van leegstaande winkelruimte naar woningen, vooral in ruimtes boven winkels. In de plinten, de begane grond, wil Doetinchem vooral winkels, werkruimtes of horeca.

Gemeenteraad geeft 'go'
De binnenstadsvisie wordt voor de zomer behandeld door de gemeenteraad, daarna volgt meer duidelijkheid over de kosten en de planning. Het is een visie richting 2036, maar als het aan de ondernemers ligt, worden de eerste plannen snel zichtbaar. "We kijken er ontzettend naar uit", aldus Hunter. "Het wordt natuurlijk een langjarig plan, dat snappen wij ook, maar eigenlijk kan het ons niet snel genoeg gaan."

Lees meer over:

|

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.