gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

SportverkiezingDTC20

Foto: REGIO8

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |  | Aangepast op

Voor de 22-jarige Loris Leneman kwam de overwinning als een verrassing. “Ja, supermooi. Leuk om genomineerd te zijn en om dan ook nog te winnen is natuurlijk nog veel mooier”, vertelt hij. “Toen ik binnenkwam en de andere genomineerden zag met hun prestaties, dacht ik: dit kan nog wel eens lastig worden.”

Het afgelopen jaar was bijzonder succesvol voor de baanwielrenner. Hij behaalde tweemaal brons op het NK, op de sprint en de 250 meter staande start, maar zijn absolute hoogtepunt was het EK.
“Dat was mijn eerste keer bij de elite, en om dan meteen zilver te pakken, daar ben ik echt supertrots op.”

Wissing na meerdere nominaties bekroond
Ook voor Michelle Wissing was het een bijzondere avond. De 22-jarige BMX’er werd al meerdere keren genomineerd, maar dit jaar mocht ze eindelijk de titel in ontvangst nemen.

Haar seizoen was er dan ook een om niet snel te vergeten. Wissing kroonde zich tot Nederlands kampioen, won het World Cup-klassement én werd wereldkampioen.
“Het was echt een superseizoen”, zegt ze. “Eigenlijk kon het niet beter.”

Sterk verenigingsleven in Doetinchem
Volgens organisator Sport-ID is het erkennen van sporters én vrijwilligers essentieel voor het behoud van het sterke sportklimaat in Doetinchem. Tijdens de avond vierde de organisatie bovendien haar vijfjarig bestaan.

“In heel Nederland zie je dat verenigingen onder druk staan”, zegt directeur-bestuurder Maurice Tepperink. “Maar hier heb ik echt het gevoel dat we het samen willen doen. Mensen zijn nog steeds bereid zich vrijwillig in te zetten, en dat moeten we koesteren.”

Meer dan alleen prijzen
De sportverkiezing draait volgens Tepperink om meer dan alleen het uitreiken van prijzen. “Er zijn ontzettend veel sporters die zich het hele jaar door ontwikkelen en soms prestaties leveren op wereldniveau. Tijdens zo’n avond kunnen we dat zichtbaar maken en vieren met de stad.”

Met een mix van topsport, lokaal talent en betrokken vrijwilligers onderstreepte de avond opnieuw de kracht van de Doetinchemse sportgemeenschap.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.