gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem verwelkomt baby Nio als 60.000e inwoner

9f59390587023451bbfcbcf0795f3768

Het was een bijzonder bericht voor het kersverse gezinnetje uit Doetinchem. Neville en Kelly Antonius werden op 29 november de gelukkige ouders van Nio. Na een telefoontje van de gemeente bleek dat hij een wel heel speciale inwoner van Doetinchem is. Nio is namelijk de 60.000ste inwoner van de gemeente Doetinchem.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Ik belde de gemeente terug na een gemiste oproep, maar ze wisten eigenlijk niet waarom ze hadden gebeld,” vertelt de moeder van Nio, Kelly Antonius. “De volgende dag werd ik weer gebeld, en toen kreeg ik dit bijzondere nieuws te horen.” Ook kersverse vader Neville vond het een erg speciaal telefoontje. “Je eigen kind vind je natuurlijk altijd heel speciaal,” aldus Neville. “Als je dan ook nog te horen krijgt dat hij de 60.000ste inwoner is en dat de burgemeester speciaal voor hem op bezoek komt, dan maakt dat het natuurlijk extra bijzonder.”

Dat bezoek vond burgemeester Mark Boumans zelf ook speciaal. Volgens hem is het namelijk een belangrijk moment om bij stil te staan. “Voor Doetinchem is het geweldig dat Nio de 60.000ste inwoner van onze gemeente is,” aldus Boumans. “Het laat zien dat we de afgelopen jaren echt aan het groeien zijn. Om vandaag de 60.000ste inwoner te vieren, is natuurlijk extra speciaal.”

Cadeautje van burgemeester Boumans
En de burgemeester kwam niet met lege handen. Voor de ouders en Nio had hij bijzondere cadeaus meegenomen. “Hij heeft een mooie oorkonde gekregen en een persoonlijk bericht in een boekje van de burgemeester,” vertelt Neville. “Hij heeft ook hele mooie wensen meegekregen. Ik denk dat hij met al die mooie wensen een goede toekomst tegemoet gaat.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.