gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem verwelkomt baby Nio als 60.000e inwoner

9f59390587023451bbfcbcf0795f3768.jpg

Het was een bijzonder bericht voor het kersverse gezinnetje uit Doetinchem. Neville en Kelly Antonius werden op 29 november de gelukkige ouders van Nio. Na een telefoontje van de gemeente bleek dat hij een wel heel speciale inwoner van Doetinchem is. Nio is namelijk de 60.000ste inwoner van de gemeente Doetinchem.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Ik belde de gemeente terug na een gemiste oproep, maar ze wisten eigenlijk niet waarom ze hadden gebeld,” vertelt de moeder van Nio, Kelly Antonius. “De volgende dag werd ik weer gebeld, en toen kreeg ik dit bijzondere nieuws te horen.” Ook kersverse vader Neville vond het een erg speciaal telefoontje. “Je eigen kind vind je natuurlijk altijd heel speciaal,” aldus Neville. “Als je dan ook nog te horen krijgt dat hij de 60.000ste inwoner is en dat de burgemeester speciaal voor hem op bezoek komt, dan maakt dat het natuurlijk extra bijzonder.”

Dat bezoek vond burgemeester Mark Boumans zelf ook speciaal. Volgens hem is het namelijk een belangrijk moment om bij stil te staan. “Voor Doetinchem is het geweldig dat Nio de 60.000ste inwoner van onze gemeente is,” aldus Boumans. “Het laat zien dat we de afgelopen jaren echt aan het groeien zijn. Om vandaag de 60.000ste inwoner te vieren, is natuurlijk extra speciaal.”

Cadeautje van burgemeester Boumans
En de burgemeester kwam niet met lege handen. Voor de ouders en Nio had hij bijzondere cadeaus meegenomen. “Hij heeft een mooie oorkonde gekregen en een persoonlijk bericht in een boekje van de burgemeester,” vertelt Neville. “Hij heeft ook hele mooie wensen meegekregen. Ik denk dat hij met al die mooie wensen een goede toekomst tegemoet gaat.”

Lees ook

Floris van Dee foto GET United.jpeg

Basketbalkampioen Floris (19) uit Netterden beleeft superseizoen

Basketballer Floris van Dee zit nog op de roze wolk van zondag, toen GET United het landskampioenschap op naam schreef. De speler (19) uit Netterden is één van de jonkies bij de club uit Bemmel, die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Van Dee droomt al van meer succes, misschien wel in Barcelona of Madrid.

GezondsteRegio0.jpg

De Achterhoek wil gezondste regio worden; zorg moet op de schop

De Achterhoek moet de gezondste regio van Nederland worden, althans, als het aan 8RHK ambassadeurs ligt. Om de nieuwe campagne af te trappen werd er een werkbijeenkomst in het Amphion georganiseerd voor alles en iedereen die met de zorg te maken heeft. 'De gezondste regio' blijft nog wel een vage term.

SanneSterrenteam.jpg

Droom wordt werkelijkheid: Sanne (9) uit Wehl heeft haar eigen sterrenteam

Een paar maanden geleden had Sanne uit Wehl één grote wens: een eigen G-team bij voetbalvereniging Concordia. In eerste instantie kon zij lastig meer teamgenootjes vinden, maar dankzij het doorzettingsvermogen samen met haar moeder en een oproep op internet, is het eerste 'sterrenteam' van Concordia nu echt een feit. Sannes moeder, Hanneke Holwerda, kan haar geluk niet op.

KerkEtten50.jpg

Gemeente staat garant voor extra ton voor hogere bouwkosten kerk Etten

De Martinuskerk in Etten kan alsnog het gat dichten dat is ontstaan door de gestegen bouwkosten. Eerder vroeg de stichting een verhoging van de subsidie, dat was niet mogelijk. Nu is er alsnog een oplossing, de gemeente Oude IJsselstreek staat garant voor een lening van 100.000 euro bij het Nationaal Restauratiefonds.

b305cbd9f5c1b2e198b5550e0d7e8f06.jpg

KNMI geeft code geel af in de Achterhoek voor stevige onweersbuien

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege stevige onweersbuien met windstoten en hagel. De waarschuwing geldt dinsdag van 14.00 uur tot 17.00 uur.

FransSpekreijse.jpg

Oud-burgemeester Spekreijse van Lochem overleden na kort en heftig ziekbed

Oud-burgemeester van Lochem Frans Spekreijse is na een kort en heftig ziekbed op 72-jarige leeftijd overleden. Hij was van 2005 tot 2013 burgemeester van de gemeente Lochem.