gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem trekt zes ton uit voor voetgangerstunnel bij Winnepegstraat

c09d997ab650e078318abfff20dc7004

Doetinchem gaat de voetgangerstunnel tussen de Winnepegstraat en de Dichterseweg opknappen, dit naar aanleiding van een petitie die werd aangeboden in de raadsvergadering eind maart. De gemeente trekt ongeveer 600.000 euro uit voor de aanpassingen aan de tunnel.

Tim Rondeel |
Op dit moment is de tunnel nog smal en slecht te gebruiken voor mensen die er met hun fiets door moeten. "De trap is te steil om met de fiets naar beneden en naar boven te komen, de geleiders zijn zeker bij regen of sneeuw te glad", zo valt er te lezen in de petitie. "De tunnel voelt onveilig omdat er van de naastgelegen wegen geen zicht op is." De petitie is meer dan 1400 keer ondertekend door inwoners. Ook de Fietsersbond, verschillende sportverenigingen en onderwijsstichtingen verbonden hun naam aan de petitie.

De gemeente gaat de tunnel nu aanpassen zodat het makkelijker wordt om er met de fiets door te komen. Het blijft echter wel een voetgangerstunnel. "Gezien de beperkte breedte van de tunnelbak zal het wel een voetgangerstunnel moeten blijven", legt de gemeente uit. "Om als fietsers elkaar veilig te kunnen passeren is een bredere tunnelbak vereist. Dit is een bijzonder kostbare oplossing en vergt een langere doorlooptijd."

Minder steile hellingbanen
Met de aanpassingen die de gemeente wil uitvoeren komen er minder steile hellingbanen, zo kunnen fietsers makkelijker hun tweewieler door de tunnel geleiden. Ook komt er nieuwe verlichting en wordt er groen aangebracht. De gemeente trekt ongeveer 600.000 euro uit voor de aanpassingen. De financiering komt uit het fonds Bovenwijks Wijnbergen.

Foto: REGIO8

Lees ook

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.

LivingSatues20

Extreme hitte zet streep door Kids Living Statues: ‘Willen we kinderen niet aandoen’

Met temperaturen ruim boven de 30 graden en een gevoelstemperatuur die mogelijk zelfs oploopt tot boven de 40 graden, heeft de organisatie van het Living Statues-weekend in Doetinchem een moeilijke beslissing moeten nemen. Kids Living Statues, dat zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Volgens de organisatie staat de gezondheid van de deelnemers voorop.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 12.17.55

Vrouw met rollator valt in vijver bij Ruimzicht in Doetinchem

Een vrouw op leeftijd is dinsdagmiddag met een rollator in de vijver terecht gekomen bij Villa Ruimzicht. De vrouw heeft vervuild vijverwater binnengekregen en moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.