Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem trekt zes ton uit voor voetgangerstunnel bij Winnepegstraat

c09d997ab650e078318abfff20dc7004.jpg

Doetinchem gaat de voetgangerstunnel tussen de Winnepegstraat en de Dichterseweg opknappen, dit naar aanleiding van een petitie die werd aangeboden in de raadsvergadering eind maart. De gemeente trekt ongeveer 600.000 euro uit voor de aanpassingen aan de tunnel.

Tim Rondeel |
Op dit moment is de tunnel nog smal en slecht te gebruiken voor mensen die er met hun fiets door moeten. "De trap is te steil om met de fiets naar beneden en naar boven te komen, de geleiders zijn zeker bij regen of sneeuw te glad", zo valt er te lezen in de petitie. "De tunnel voelt onveilig omdat er van de naastgelegen wegen geen zicht op is." De petitie is meer dan 1400 keer ondertekend door inwoners. Ook de Fietsersbond, verschillende sportverenigingen en onderwijsstichtingen verbonden hun naam aan de petitie.

De gemeente gaat de tunnel nu aanpassen zodat het makkelijker wordt om er met de fiets door te komen. Het blijft echter wel een voetgangerstunnel. "Gezien de beperkte breedte van de tunnelbak zal het wel een voetgangerstunnel moeten blijven", legt de gemeente uit. "Om als fietsers elkaar veilig te kunnen passeren is een bredere tunnelbak vereist. Dit is een bijzonder kostbare oplossing en vergt een langere doorlooptijd."

Minder steile hellingbanen
Met de aanpassingen die de gemeente wil uitvoeren komen er minder steile hellingbanen, zo kunnen fietsers makkelijker hun tweewieler door de tunnel geleiden. Ook komt er nieuwe verlichting en wordt er groen aangebracht. De gemeente trekt ongeveer 600.000 euro uit voor de aanpassingen. De financiering komt uit het fonds Bovenwijks Wijnbergen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Lasergun0.png

Politie Oost-Nederland wijst N319 aan als projectweg na groot aantal ongevallen

De politie Oost-Nederland heeft de N319 tussen Warnsveld en Kotten in de Achterhoek bestempeld als een zogenaamde ‘Projectweg’ en gaat hier de komende tijd meer controleren, zoals langs de Zutphenseweg bij Vorden. Dit betekent dat deze weg een stuk meer verkeersongevallen heeft dan soortgelijke wegen, en dit komt door meerdere factoren.

Sporthal de Kamp Hengelo

Verduurzaamde Hengelose sporthal geopend: ‘Bouw je dit nieuw, ben je 25 miljoen euro kwijt’

De gemeente Bronckhorst wil in 2030 energieneutraal zijn. Met de verduurzaming van sporthal de Kamp in Hengelo is een nieuwe stap in die ambitie gezet. Met energielabel A+++ op zak moet het complex uit de jaren 70 nog zeker twintig jaar mee.

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.