gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw

0365fe2d4103735e1185601a6702c532

Gemeente Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw. Het bedrag is bedoeld om de bouw van meer dan zestig appartementen in drie gebouwen op het voormalige Setax-terrein mogelijk te maken.

Jasper Hazelaar |
Het gaat om het woningbouwproject Dr. Huber Noodthof op het terrein van het failliete taxibedrijf Setax, aan de Dr. Huber Noodtstraat. De gemeente gaf al eerder groen licht voor de plannen, maar de bouw kwam niet van de grond. Door de Rijksbijdrage van 630.000 euro moet het nu wel lukken. In totaal worden er 63 nieuwe appartementen gerealiseerd op de plek. De bouw moet begin volgend jaar starten, de oplevering staat gepland voor het vierde kwartaal van 2025.

Ook andere gemeenten in Nederland konden een aanvraag doen voor Rijksgeld om woningbouwprojecten van de grond te krijgen. Het gaat om zogenaamde startimpulsgelden. “Deze financiële impuls is een welkome steun in de rug om de bouw van nieuwe woningen vlot te trekken”, aldus wethouder Ingrid Lambrgets. “De initiatiefnemer kan nu starten, ondanks de uitdagingen van gestegen rente en bouwkosten."

Foto: Ten Brinke

Lees meer over:

|

Lees ook

46ce80aa-6972-4dbb-81e5-063fe8e90217

Mogelijk mortier uit Tweede Wereldoorlog aangetroffen Didam

Tijdens werkzaamheden op woningbouwlocatie Didam-Oost is een verdacht voorwerp aangetroffen. De werkzaamheden op de bouwplaats tussen de Heeghstraat en de Van Rouwenoortweg zijn stilgelegd.

WhatsApp Image 2026-07-22 at 11.01.19

Nachtelijke autobrand in Doetinchem; politie onderzoekt mogelijke brandstichting

In een geparkeerde auto aan de Delistraat in Doetinchem is dinsdag op woensdagnacht brand ontstaan. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting.

Station Emmerich

Achterhoek krijgt mogelijk snelle opstap in Emmerich naar Amsterdam en Ruhrgebied

Emmerich wil dat de nieuwe snelle treinverbinding tussen Amsterdam en het Ruhrgebied, die in 2028 moet gaan rijden, ook op het station van de stad stopt. De SPD-fractie in de Kreistag van Kreis Kleve pleit voor officiële haltes in Emmerich. Ze zijn van mening dat het een goede ontwikkeling is voor de hele regio Niederrhein.

Dieperink10

Borculo neemt afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink (38)

Borculo rouwt. Op veel plekken in het centrum hangen vlaggen halfstok, winkeliers hebben een poster opgehangen en uit de Joriskerk hangt de Sinterklaasvlag. Het Achterhoekse stadje neemt dinsdag afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink.

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.