gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw

0365fe2d4103735e1185601a6702c532

Gemeente Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw. Het bedrag is bedoeld om de bouw van meer dan zestig appartementen in drie gebouwen op het voormalige Setax-terrein mogelijk te maken.

Jasper Hazelaar |
Het gaat om het woningbouwproject Dr. Huber Noodthof op het terrein van het failliete taxibedrijf Setax, aan de Dr. Huber Noodtstraat. De gemeente gaf al eerder groen licht voor de plannen, maar de bouw kwam niet van de grond. Door de Rijksbijdrage van 630.000 euro moet het nu wel lukken. In totaal worden er 63 nieuwe appartementen gerealiseerd op de plek. De bouw moet begin volgend jaar starten, de oplevering staat gepland voor het vierde kwartaal van 2025.

Ook andere gemeenten in Nederland konden een aanvraag doen voor Rijksgeld om woningbouwprojecten van de grond te krijgen. Het gaat om zogenaamde startimpulsgelden. “Deze financiële impuls is een welkome steun in de rug om de bouw van nieuwe woningen vlot te trekken”, aldus wethouder Ingrid Lambrgets. “De initiatiefnemer kan nu starten, ondanks de uitdagingen van gestegen rente en bouwkosten."

Foto: Ten Brinke

Lees meer over:

|

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.