gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw

0365fe2d4103735e1185601a6702c532.jpg

Gemeente Doetinchem krijgt meer dan zes ton Rijksgeld voor woningbouw. Het bedrag is bedoeld om de bouw van meer dan zestig appartementen in drie gebouwen op het voormalige Setax-terrein mogelijk te maken.

Jasper Hazelaar |
Het gaat om het woningbouwproject Dr. Huber Noodthof op het terrein van het failliete taxibedrijf Setax, aan de Dr. Huber Noodtstraat. De gemeente gaf al eerder groen licht voor de plannen, maar de bouw kwam niet van de grond. Door de Rijksbijdrage van 630.000 euro moet het nu wel lukken. In totaal worden er 63 nieuwe appartementen gerealiseerd op de plek. De bouw moet begin volgend jaar starten, de oplevering staat gepland voor het vierde kwartaal van 2025.

Ook andere gemeenten in Nederland konden een aanvraag doen voor Rijksgeld om woningbouwprojecten van de grond te krijgen. Het gaat om zogenaamde startimpulsgelden. “Deze financiële impuls is een welkome steun in de rug om de bouw van nieuwe woningen vlot te trekken”, aldus wethouder Ingrid Lambrgets. “De initiatiefnemer kan nu starten, ondanks de uitdagingen van gestegen rente en bouwkosten."

Foto: Ten Brinke

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.

Omroep GLD plaggenhut Zelhem.jpg

Vrijwilligers bouwen historische plaggenhut in Zelhem

Tussen het geluid van hamers en zaagmachines verrijst achter Museum Smedekinck in Zelhem langzaam een woning uit vervlogen tijden. Vrijwilligers bouwen daar een plaggenhut: een eenvoudige woning van hout, zand en heideplaggen, zoals die vroeger ook in delen van de Achterhoek te vinden waren. Maar zo eenvoudig als de woning is, zo lastig is het om hem juist te bouwen.

WhatsApp Image 2026-06-01 at 12.58.52.jpeg

Accu van heftruck in brand in Doetinchem: bedrijfspand ontruimd

Aan de Nijverheidsweg in Doetinchem is maandagochtend brand ontstaan in de accu van een heftruck. Er ontstond veel rook, waarna een deel van het bedrijfspand tijdelijk werd ontruimd.

OngevalHalle.jpg

Auto zwaar beschadigd bij eenzijdig ongeval in Halle

Op de Varsseveldseweg (N330) tussen Halle en Varsseveld vond zondagavond een eenzijdig ongeval plaats. De auto raakte zwaar beschadigd en de bestuurder werd voor controle naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-01 at 09.15.54.jpeg

Gewonde bij eenzijdig ongeval in Gendringen

Op de Engbergseweg tussen Voorst en Gendringen vond zondagavond een eenzijdig ongeval plaats. De auto raakte zwaar beschadigd en de bestuurder is nagekeken door ambulancepersoneel.