gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem in afwachting van komst asielzoekers

3df394410a828bfeafc868c6d3d42222

Vanaf volgende week zondag kunnen meer dan tweehonderd asielzoekers een tijdelijk thuis vinden in Doetinchem. De opvanglocatie bij het centraal station opent de deuren, maar hoeveel mensen er precies komen, kan pas op de dag zelf duidelijk worden.

Jasper Hazelaar |
Op het terrein aan de Ambachtstraat staan enkele van de in totaal 45 ‘units’ inmiddels klaar om maximaal 225 personen op te vangen. In elk van deze containers kunnen vijf personen verblijven. Gemeente Doetinchem wacht af wat er volgende week zondag, als de locatie opent, per bus aankomt. Wel is er een verzoek bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) neergelegd. “Wij hebben vooral plekken waar we gezinnen goed een plek kunnen bieden, dus zorg voor een goede mix”, zo omschrijft een woordvoerder van Doetinchem de wens die is neergelegd. “Maar uiteindelijk bepaalt het COA wat er onze kant uitkomt en waarschijnlijk weten we dat pas heel kort van te voren.”

Vanwege het tekort aan opvangplaatsen in Nederland, wordt er veel geschoven met asielzoekers, waardoor het lang onduidelijk blijft wie er komt. “Ga er maar vanuit dat het een mix is van gezinnen met kinderen en alleenstaande mannen”, zegt een woordvoerder van het COA. “En qua nationaliteit geldt dat ook. Mensen uit Syrië en Jemen, wellicht Eritrea en Afghanistan. Het kan zijn dat er mensen rechtsreeks vanuit Ter Apel komen, maar het kan ook vanuit andere noodopvanglocaties komen. Dat wordt vaak op de korte termijn beslist omdat de nood nu zo hoog is.”

Beveiligers en dagbesteding
Gemeente Doetinchem heeft zich voorbereid door beveiligers in te huren en dagbesteding aan te bieden. Nadat de asielzoekers aankomen, worden ze eerst gescreend. “Ook zodat we weten wie we binnenkrijgen”, vertelt een woordvoerder. “Je gaat dan mensen screenen op wat bij elkaar past. Alle alleenstaande jongemannen hebben ze bij de opvang in Maashorst bijvoorbeeld tegenover de beveiliging geplaatst. Je kijkt wie elkaars taal spreekt, kunnen ze elkaar helpen…”

'Duimpjes en boze snoetjes'
In hoeverre de opvang wordt gedragen door omwonenden, vindt de gemeente lastig aan te geven. “Op social media zie je dan duimpjes en boze snoetjes voorbij komen, maar dat wil ik niet representatief noemen, want de stille meerderheid laat zich niet horen”, zegt de woordvoerder, die verwijst naar een rapport van de NCTV over de vluchtelingenopvang. “Naar aanleiding van de bekendmaking hebben we wel veel mensen gehoord die een aanbod voor hulp doen.”

Volgende week vrijdag, vlak voor de opening van de locatie, zijn buurtbewoners welkom voor een inloopdag.

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”