gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem in afwachting van komst asielzoekers

3df394410a828bfeafc868c6d3d42222

Vanaf volgende week zondag kunnen meer dan tweehonderd asielzoekers een tijdelijk thuis vinden in Doetinchem. De opvanglocatie bij het centraal station opent de deuren, maar hoeveel mensen er precies komen, kan pas op de dag zelf duidelijk worden.

Jasper Hazelaar |
Op het terrein aan de Ambachtstraat staan enkele van de in totaal 45 ‘units’ inmiddels klaar om maximaal 225 personen op te vangen. In elk van deze containers kunnen vijf personen verblijven. Gemeente Doetinchem wacht af wat er volgende week zondag, als de locatie opent, per bus aankomt. Wel is er een verzoek bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) neergelegd. “Wij hebben vooral plekken waar we gezinnen goed een plek kunnen bieden, dus zorg voor een goede mix”, zo omschrijft een woordvoerder van Doetinchem de wens die is neergelegd. “Maar uiteindelijk bepaalt het COA wat er onze kant uitkomt en waarschijnlijk weten we dat pas heel kort van te voren.”

Vanwege het tekort aan opvangplaatsen in Nederland, wordt er veel geschoven met asielzoekers, waardoor het lang onduidelijk blijft wie er komt. “Ga er maar vanuit dat het een mix is van gezinnen met kinderen en alleenstaande mannen”, zegt een woordvoerder van het COA. “En qua nationaliteit geldt dat ook. Mensen uit Syrië en Jemen, wellicht Eritrea en Afghanistan. Het kan zijn dat er mensen rechtsreeks vanuit Ter Apel komen, maar het kan ook vanuit andere noodopvanglocaties komen. Dat wordt vaak op de korte termijn beslist omdat de nood nu zo hoog is.”

Beveiligers en dagbesteding
Gemeente Doetinchem heeft zich voorbereid door beveiligers in te huren en dagbesteding aan te bieden. Nadat de asielzoekers aankomen, worden ze eerst gescreend. “Ook zodat we weten wie we binnenkrijgen”, vertelt een woordvoerder. “Je gaat dan mensen screenen op wat bij elkaar past. Alle alleenstaande jongemannen hebben ze bij de opvang in Maashorst bijvoorbeeld tegenover de beveiliging geplaatst. Je kijkt wie elkaars taal spreekt, kunnen ze elkaar helpen…”

'Duimpjes en boze snoetjes'
In hoeverre de opvang wordt gedragen door omwonenden, vindt de gemeente lastig aan te geven. “Op social media zie je dan duimpjes en boze snoetjes voorbij komen, maar dat wil ik niet representatief noemen, want de stille meerderheid laat zich niet horen”, zegt de woordvoerder, die verwijst naar een rapport van de NCTV over de vluchtelingenopvang. “Naar aanleiding van de bekendmaking hebben we wel veel mensen gehoord die een aanbod voor hulp doen.”

Volgende week vrijdag, vlak voor de opening van de locatie, zijn buurtbewoners welkom voor een inloopdag.

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

HeinPieper0

Duitsland kijkt na de waterramp Ahrtal over de grens: hoe Rijn & IJssel ineens voorbeeld werd

De plek was goed gekozen: het Wasserbaulabor van de RWTH Aachen. Tussen modellen en proefopstellingen waarin waterstromen worden nagebootst, liet Noordrijn-Westfalen zien wat er vijf jaar na de verwoestende watersnoodramp op 14 juli 2021 in het Ahrtal in gang is gezet. De ramp voltrok zich gelijktijdig met eenzelfde gebeurtenis in Valkenburg toen de Geul de hevige regenval niet aankon en waar gelukkig geen dodelijke slachtoffers vielen.

Schermafbeelding 2026-07-09 163721

Auto en busje flink beschadigd bij botsing op Arnhemseweg in Beek

Bij een aanrijding op de Arnhemseweg in Beek zijn donderdagmiddag een auto en een busje flink beschadigd geraakt. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij.

weerdje

Doetinchem verlengt huur ’t Weerdje voor opvang Oekraïense vluchtelingen

De circa driehonderd Oekraïense vluchtelingen die momenteel in ’t Weerdje in Doetinchem verblijven, mogen daar langer blijven wonen. Het college heeft besloten de huurovereenkomst met een jaar te verlengen, tot 1 januari 2029.

Bord Lengel

Lengel vreest voor terugkeer trafohuisje, gemeente: 'Komt terug, maar pas in 2028 of 2029'

De dorpsraad van Lengel dacht dat alles in kannen en kruiken was. Het geliefde trafohuisje werd weggehaald, gerestaureerd en zou na de aanleg van de nieuwe woonwijk Lakermaat weer een plek krijgen. Toen bleek dat de gemeente geen geld voor de terugplaatsing heeft opgenomen in de Kadernota, trok Dorpsbelangen aan de bel. De gemeente probeert die zorgen nu weg te nemen.

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.