gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem in afwachting van komst asielzoekers

3df394410a828bfeafc868c6d3d42222

Vanaf volgende week zondag kunnen meer dan tweehonderd asielzoekers een tijdelijk thuis vinden in Doetinchem. De opvanglocatie bij het centraal station opent de deuren, maar hoeveel mensen er precies komen, kan pas op de dag zelf duidelijk worden.

Jasper Hazelaar |
Op het terrein aan de Ambachtstraat staan enkele van de in totaal 45 ‘units’ inmiddels klaar om maximaal 225 personen op te vangen. In elk van deze containers kunnen vijf personen verblijven. Gemeente Doetinchem wacht af wat er volgende week zondag, als de locatie opent, per bus aankomt. Wel is er een verzoek bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) neergelegd. “Wij hebben vooral plekken waar we gezinnen goed een plek kunnen bieden, dus zorg voor een goede mix”, zo omschrijft een woordvoerder van Doetinchem de wens die is neergelegd. “Maar uiteindelijk bepaalt het COA wat er onze kant uitkomt en waarschijnlijk weten we dat pas heel kort van te voren.”

Vanwege het tekort aan opvangplaatsen in Nederland, wordt er veel geschoven met asielzoekers, waardoor het lang onduidelijk blijft wie er komt. “Ga er maar vanuit dat het een mix is van gezinnen met kinderen en alleenstaande mannen”, zegt een woordvoerder van het COA. “En qua nationaliteit geldt dat ook. Mensen uit Syrië en Jemen, wellicht Eritrea en Afghanistan. Het kan zijn dat er mensen rechtsreeks vanuit Ter Apel komen, maar het kan ook vanuit andere noodopvanglocaties komen. Dat wordt vaak op de korte termijn beslist omdat de nood nu zo hoog is.”

Beveiligers en dagbesteding
Gemeente Doetinchem heeft zich voorbereid door beveiligers in te huren en dagbesteding aan te bieden. Nadat de asielzoekers aankomen, worden ze eerst gescreend. “Ook zodat we weten wie we binnenkrijgen”, vertelt een woordvoerder. “Je gaat dan mensen screenen op wat bij elkaar past. Alle alleenstaande jongemannen hebben ze bij de opvang in Maashorst bijvoorbeeld tegenover de beveiliging geplaatst. Je kijkt wie elkaars taal spreekt, kunnen ze elkaar helpen…”

'Duimpjes en boze snoetjes'
In hoeverre de opvang wordt gedragen door omwonenden, vindt de gemeente lastig aan te geven. “Op social media zie je dan duimpjes en boze snoetjes voorbij komen, maar dat wil ik niet representatief noemen, want de stille meerderheid laat zich niet horen”, zegt de woordvoerder, die verwijst naar een rapport van de NCTV over de vluchtelingenopvang. “Naar aanleiding van de bekendmaking hebben we wel veel mensen gehoord die een aanbod voor hulp doen.”

Volgende week vrijdag, vlak voor de opening van de locatie, zijn buurtbewoners welkom voor een inloopdag.

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.