Ulft, Netherlands

Doetinchem gaat de strijd aan tegen discriminatie als regenbooggemeente

Foto: Gemeente Doetinchem
De gemeente Doetinchem is vanaf heden een officiële regenbooggemeente, wat betekent dat er onder andere beleid wordt gemaakt op het gebied van inclusie en de aanpak van discriminatie. Volgens wethouder Jorik Huizinga is Doetinchem al goed bezig met deze onderwerpen, maar er is zeker nog ruimte voor verbetering.
Tim Rondeel | 30 augustus 2024 16:17 | Aangepast op 30 augustus 2024 16:17
“Er is zeker ruimte voor verbetering,” aldus de wethouder. “Je bent je in het dagelijks leven niet direct bewust van het feit dat veel mensen om verschillende redenen worden gediscrimineerd. Het is mooi dat we de laatste tijd een beweging hebben ingezet om met elkaar in gesprek te gaan.” De gemeenteraad had de wens om meer te doen op het gebied van inclusie, en daarom wordt er nu ook beleid op gemaakt.

Wat betekent dit concreet? “In de gemeente Doetinchem betekent dit een stukje bewustwording binnen de organisatie. We letten op de manier van communiceren zodat iedereen zich aangesproken voelt. We werken met instellingen aan een anti-discriminatiepakket, zodat niemand zich gediscrimineerd zou moeten voelen.”

Regenboogvlag
De term regenbooggemeente betekent niet dat er het hele jaar door regenboogvlaggen in de stad hangen, iets dat volgens de wethouder ook niet nodig is. “Op bepaalde momenten, zoals bij Coming Out Day en tijdens de Achterhoek Pride, zullen we zeker kenbaar maken dat wij een regenbooggemeente zijn. We vinden dat we het niet alleen als gemeente moeten doen, maar vooral samen met alle andere initiatieven en bedrijven.”

Verharding van de samenleving
Dat de samenleving de afgelopen jaren is verhard, is iets dat volgens de wethouder ook te merken is in de Achterhoek. “Op dit moment ben ik soms best bezorgd over hoe inclusief we met zijn allen zijn. Je ziet dat we op sommige vlakken een stap terugzetten en wat meer terugkeren naar vroeger.”

Echter, wethouder Huizinga, die zelf homoseksueel is, geeft aan dat hij dit op persoonlijk vlak nog niet zo heeft ervaren: “Ik heb zelf vooral positieve ervaringen. Ik merk dat ik mezelf kan zijn samen met mijn vriend. Toch vind ik het belangrijk om het gesprek aan te gaan.”

‘Oud Roze’
Het feit dat Doetinchem als regenbooggemeente door het leven gaat, werd bekendgemaakt tijdens de opening van de tentoonstelling ‘Oud Roze’ bij het Amphion. “Het gaat over de ervaringen van de eerste homoseksuele mannen en lesbische vrouwen in Doetinchem,” schetst Huizinga. “In die tentoonstelling zijn de verhalen van die mensen zichtbaar gemaakt. Ze hebben de weg geplaveid voor onze generatie LHBTIQ+'ers .”

Lees ook

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Kaars mogelijke oorzaak brand in flat Doetinchem

In een flat aan de Caenstraat in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een kaars op een kandelaa...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doe...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...