gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

2f5a5b312e657a83f9a1b673bfed19d4.jpg

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijdens de viering van Koningsdag, met een bezoek van de koninklijke familie. Inmiddels is bekend dat de volgende editie in het Friese Dokkum wordt gehouden. Daarom is het tijd voor burgemeester Boumans om, middels een speciale video, het stokje over te dragen aan de Friese stad en koningsdag Doetinchem definitief af te sluiten.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Het is ergens ook wel een beetje verdrietig, want je laat natuurlijk ook iets achter. We sluiten een prachtig jaar af, maar ik vind het heel erg leuk dat collega Kramer het stokje overneemt”, vertelt burgemeester Boumans. Hij is enthousiast over de Friese opvolger. “Friesland is net zoals de Achterhoek echt een bekend merk in Nederland. Echt een regio met trotse identiteit. Ik vind dat superleuk en ik weet zeker dat het een prachtige opvolger wordt van onze Koningsdag.”

Ook Johannes Kramer, burgemeester van Noardeast-Fryslân, kijkt vol verwachting uit naar de editie in Dokkum. Tegelijkertijd merkt hij nu al dat de voorbereidingen net als in Doetinchem een flinke operatie zijn: “Het is een behoorlijke opgave, maar we zijn hier om alles aan te horen van hoe het moet. Daar hopen we veel van op te steken en ook in onze historische binnenstad echt een prachtig spektakel neer te zetten.”

‘Ik zou Normaal willen overnemen’
Kramer kijkt met waardering terug op de Koningsdagviering in Doetinchem, met zijn vele iconische Achterhoekse elementen. De dag bracht hem volop inspiratie. “Iets wat ik wel over zou willen nemen, is de opening van Normaal. Dat gaf op zijn Fries gezegd ‘pikefel’, oftewel kippenvel”, aldus Kramer. “Ook dat stadion van De Graafschap dat ze nagemaakt hadden, dat was prachtig. Dat kunnen we natuurlijk niet nadoen, maar wij hopen het op onze eigen unieke manier in te vullen.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.