gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doe Maar leeft door bij Winterswijkse band

7fa1136639ea06c480640e8e08077b74

Het overlijden van Doe Maar-frontman en leadzanger Henny Vrienten kwam maandag als een klap binnen bij de bandleden van Smoorverliefd, een Achterhoekse Doe Maar coverband. De mannen treden al ruim tien jaar op en zien de populaire Nederpopband als grootste Nederlandse formatie ooit.

Anna Weirath |
“We schrokken er even van”, vertelt Daafit, toetsenist en bandleider van Smoorverliefd. “We wisten wel dat het niet goed ging en het niet meer heel erg lang zou duren, maar het is alsnog een schok. Eén van je jeugdhelden die opeens wegvalt, dat is toch best wel een dingetje.” Daafit, denkt dat Doe Maar voor Nederlandse begrippen de grootste band ooit is geweest in ons land: “Ik was zelf elf toen Doe Maar op z’n hoogtepunt zat. Ik heb ze toen gezien in Winterswijk. Het was echt ‘huge’ destijds. Ik heb sindsdien altijd veel popmuziek gevolgd maar nooit meer iets gezien dat zo groots was als Doe Maar.” De muziek van Doe Maar blijft volgens de coverband altijd actueel. “Je ziet dat in de afgelopen twintig jaar de muziek van de band veel door hiphoppers opgepakt is”, aldus de bandleider. Ook Guus, de nieuwe zanger van de coverband ziet hoe relevant de teksten van Doe Maar tot op de dag van vandaag zijn: “Als je die liedjes nu luistert lijkt het tekst inhoudelijk vaak alsof ze gisteren geschreven zouden kunnen zijn. ‘Er komt een nieuwe oorlog’ is een openingszin van een lied. Dat is nu ook weer aan de hand.”

Guus kruipt tijdens de optredens in de huid van Vrienten en zijn Doe Maar-collega Ernst Jansz. “Ik moet natuurlijk het verschil proberen te maken tussen Henny Vrienten en Ernst Jansz, waarbij Henny altijd een karakter neerzet. Hij zet echt een performance neer, haast een soort persiflage van zichzelf, een beetje over de top. Dat is wel heel erg leuk om ook te doen tijdens het optreden”, aldus de leadzanger. Stoppen met het spelen van de muziek van Doe Maar is voor Smoorverliefd dan ook geen optie volgens Daafit: “Het is natuurlijk super leuk om de muziek levend te houden en die ode te blijven brengen.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.