gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

ec32f4b1f41948cdec42b7450f51ef6f.jpg

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan het einde over: ‘Koningsdag in Doetinchem is een dag van verbinding. Zo heeft Doetinchem als stad alle buurtgemeenten betrokken en waren er bijvoorbeeld niet alleen Duitse burgemeesters uitgenodigd, maar stonden ook veel Duitsers langs de route om de koning met zijn familie te ontmoeten.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
“We hebben geen koning”, zegt een Duits stel dat dicht bij de mini-Vijverberg staan. “Het is een ‘wunderschöne Tag’, een koning en koningin zo dichtbij maakt het bijzonder. We beleven de dag”, zeggen twee vrouwen uit Münsterland die koning Willem-Alexander en koningin Maxima met de prinsessen opwachten bij de gedekte tafels. Ze zien slechts een glimp, maar voelen zich trots om Koningsdag in Nederland bij te wonen.

‘De dag begon met twee gezichten’: verdriet (overlijden paus Franciscus) en verbinding, zijn woorden van koning Willem-Alexander die hij voorafgaand aan de dag in Doetinchem in een videoboodschap aan heel Nederland kenbaar maakte van paus Fransciscus is ook een kenmerk van Koningsdag. De woorden herhaalde burgemeester Boumans bij de ontvangst waar de koninklijke familie uit de bus stapte, bij het podium waar Bennie Jolink van Normaal ‘Oerend Hard’ speelde. “Het wordt een dag van verbinding”, zei Bouwmans luid voor de tv-camera’s. “Høken, høken”, beantwoordt het publiek als het lied is gespeeld.

De Achterhoek liet vandaag zien hoe belangrijk de verbinding en vriendschap is, reikend tot ver over de landsgrens. In de ogen van de Achterhoek bestaat de grens niet meer in de wijze waarop hier dagelijkse met elkaar wordt geleefd. Buiten de route om, lopen Duitse agenten naast hun Nederlandse collega’s. De Duitse pers is aanwezig, van ZDF tot aan Taff van het tabloid tv-programma uit München. Ze werden speciaal in het Duits door Boumans welkom geheten.

En ook koning Willem-Alexander liet het niet na om de vele Duitsers aan het einde in het Duits te bedanken die Koningsdag meevierden. Hij benadrukte het besef hoe belangrijk het in de grensregio is om samen te werken in de Euregio. “U heeft Koningsdag in Doetinchem meegemaakt. We zien tegelijkertijd wat tachtig jaar in vrijheid met elkaar leven gebracht heeft: vriendschap met elkaar en dat hier de samenwerking met elkaar dient. ‘Freundschaft mit einander feiern’, zei de koning waarna gejuich losbarstte.

Tegen iedereen deed de koning aan het einde een oproep; “Want wat Doetinchem, de Achterhoek, Gelderland hier heeft laten zien, hoe je met samenwerken, samenleven, samenbinden zo’n waanzinnige Koningsdag kan neerzetten, laten we dat voor elke dag vasthouden. En op deze manier laten zien dat we een samenleving zijn. Dank jullie wel.”

De koning en zijn familie waren aanzienlijk verrast over hoe de Achterhoek Koningsdag heeft uitgepakt. “Ik ga terug, deze route af want ik wil het nog een keer zien.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord neer bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.

bliksem1.jpeg

Code geel voor de Achterhoek: weekend start met onweer

Wie had gehoopt het weekend af te kunnen trappen met een barbecue in de achtertuin, moet zijn plannen even bijstellen. Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag en -avond code geel afgegeven voor de Achterhoek.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 13.04.44.jpeg

Haarloseweg bij zwembad in Borculo wordt afgesloten vanwege nieuwbouw

De Haarloseweg in Borculo wordt vanaf 1 juni afgesloten voor verkeer. Dat heeft alles te maken met de nieuwbouw van een sporthal komende zomer en herfst. De omgeving van de sporthal is begin 2027 klaar om bewoond te worden. Het project moet voorjaar 2027 worden afgerond.

ThomasDuivenvoorden0.png

Duivenvoorden pakt het roer in Doetinchem: 'Dit is nog een echte voetbalclub'

Het afgelopen seizoen was Thomas Duivenvoorden nog assistent bij De Graafschap, maar wanneer de voorbereiding op 20 juni gaat beginnen is hij de hoofdtrainer van de Superboeren. De 39-jarige oefenmeester werd begin 2025 binnengehaald met een duidelijk plan: een jaar in de keuken kijken bij Marinus Dijkhuizen en dan het stokje overnemen. Hoewel zijn eerste jaar niet eindigde zoals gehoopt, kijkt hij positief terug.

GemeentehuisLochem.jpeg

Buurtbewoners uiten zorgen over 145 extra asielzoekers: 'Lijkt op een lange pauze van basisschool'

Buurtbewoners van het azc in Lochem uitten dinsdagavond hun zorgen en frustraties rondom de extra komst van 145 asielzoekers. Volgens hen wordt er geen rekening meer gehouden met omwonenden en zijn hun belangen aan de kant geschoven door de gemeente.