Ulft, Nederland
Terug

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

262d1019dd5c90535aee9512125069d7.jpg

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijverberg gaat de goalie zijn debuut maken voor de Doetinchemmers. Trainer Marinus Dijkhuizen wil niets aan het toeval overlaten met de play-offs op komst.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik ben heel erg tevreden over Ties, hij keept ook volgende week tegen Helmond en in de play-offs, maar Sten heeft nog niet gekeept dit seizoen op dit niveau en ik wil hem voorbereiden”, aldus Dijkhuizen over de keeperswissel. “Sten is een hele talentvolle en goede keeper, anders had ik het natuurlijk niet gedaan. Mocht hij onverhoopt nodig zijn in de play-offs, dan heeft hij in ieder geval de ervaring van deze wedstrijd op zak.” Het wordt voor Kremers niet zijn debuut in het betaald voetbal, de Lichtenvoordenaar keepte eerder al vijf wedstrijden voor Jong Ajax in de eerste divisie.

De oefenmeester laat weten dat sinds woensdag het vizier op de play-offs is gericht en dat de voorbereiding op het toetje van de competitie begonnen is. “Ik wil graag de komende twee wedstrijden winnen, maar je moet ook naar voren kijken. Maar je wil ook resultaat boeken in deze twee wedstrijden, want dat is zeker niet onbelangrijk voor het gevoel. Zeker na VVV. (3-1 verlies, TR)”

Meer wisselingen op komst
Dijkhuizen gaf de afgelopen weken al aan meerdere wisselspelers minuten te gaan geven in aanloop naar de nacompetitie: “Het is zaak om zo fris mogelijk de play-offs in te gaan maar ook zo goed mogelijk voorbereid gemaakt. Sommige jongens kunnen op die manier ook in vorm raken.” Welke spelers er op meer minuten kunnen gaan rekenen gaf de trainer niet aan.

In Limburg liep De Graafschap tegen een flinke nederlaag aan. Mimoun Mahi gaf een signaal af en liet zien dat hij in vorm is. Al na tien seconden binnen de lijnen gaf hij een assist. Echter, kan de aanvaller er tegen Telstar niet bij zijn. “Het is een te groot risico om hem morgen weer een half uur te laten invallen”, aldus Dijkhuizen. “Hopelijk kan hij volgende week tegen Helmond spelen. Hij kan een verschil maken in de laatste twintig minuten dus we moeten hem fit krijgen voor de play-offs.”

Seun in de spits
Een andere invaller die maandagavond een sterke indruk maakte was Ralf Seuntjens. ‘De Seun’ mag zich dan ook opmaken voor een basisplaats. “Telstar heeft een lastige speelwijze met veel dynamiek en fysieke een-op-een duels. Je wordt daardoor eerder gedwongen de lange bal te spelen, dus dan is het logisch om voor Ralf te kiezen.”

Of de speelwijze van de gasten uit Velsen-Zuid verder nog om aanpassingen aan de formatie of tactiek vraagt? Daar wil de oefenmeester verder niet over uitwijken: “Zeker richting play-offs zijn er dingen richting de tegenstander niet altijd even goed om prijs te geven.”

Lees ook

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit andere landelijke gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.