gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dieven met bus vol elektrische fietsen op heterdaad aangehouden

f3c63c5cd194bb52aa0050bf9bb99056

Twee fietsendieven zijn maandag in Halle betrapt in een busje met vijf gestolen rijwielen. De twee sloegen eerder op de dag toe in onder meer Eibergen en Lichtenvoorde, mede door een tipgever werden de dieven uiteindelijk gevonden en aangehouden.

Viggo Zweverink |
De daders sloegen eerst toe in Eibergen, rond 12.45 uur. In de plaats werden meerdere e-bikes gestolen, waarna er niet veel later ook meldingen binnenkwamen uit Groenlo en Lichtenvoorde. Een getuige kon daar echter het kenteken noteren van het busje waarin de twee reden. Agenten konden daardoor in actie komen. "Met diverse eenheden hebben wij de regio 'dicht' gezet en om 15.15 uur konden wij in Halle twee personen aanhouden", meldt de politie. "In het voertuig waar deze verdachten in reden troffen wij ook daadwerkelijk de elektrische fietsen aan die eerder deze dag gestolen waren."

De fietsdiefstal van maandag staat mogelijk niet op zich. De politie sluit niet uit dat de daders onderdeel uitmaken van een grotere internationale criminele groep. Daarom worden Achterhoekse fietseigenaren gewaarschuwd om op te letten. De politie benadrukt dat de diefstallen vooral overdag plaatsvinden, bij winkelcentra. Daarnaast raden zij mensen aan hun tweewieler vast te maken, en te zorgen voor track and trace op hun elektrische fiets.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.