gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dieven met bus vol elektrische fietsen op heterdaad aangehouden

f3c63c5cd194bb52aa0050bf9bb99056

Twee fietsendieven zijn maandag in Halle betrapt in een busje met vijf gestolen rijwielen. De twee sloegen eerder op de dag toe in onder meer Eibergen en Lichtenvoorde, mede door een tipgever werden de dieven uiteindelijk gevonden en aangehouden.

Viggo Zweverink |
De daders sloegen eerst toe in Eibergen, rond 12.45 uur. In de plaats werden meerdere e-bikes gestolen, waarna er niet veel later ook meldingen binnenkwamen uit Groenlo en Lichtenvoorde. Een getuige kon daar echter het kenteken noteren van het busje waarin de twee reden. Agenten konden daardoor in actie komen. "Met diverse eenheden hebben wij de regio 'dicht' gezet en om 15.15 uur konden wij in Halle twee personen aanhouden", meldt de politie. "In het voertuig waar deze verdachten in reden troffen wij ook daadwerkelijk de elektrische fietsen aan die eerder deze dag gestolen waren."

De fietsdiefstal van maandag staat mogelijk niet op zich. De politie sluit niet uit dat de daders onderdeel uitmaken van een grotere internationale criminele groep. Daarom worden Achterhoekse fietseigenaren gewaarschuwd om op te letten. De politie benadrukt dat de diefstallen vooral overdag plaatsvinden, bij winkelcentra. Daarnaast raden zij mensen aan hun tweewieler vast te maken, en te zorgen voor track and trace op hun elektrische fiets.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.