gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Diersen ziet Euregio-samenwerking groeien

8811cb99da8bea047901e4860dcd1d11.jpg

Voormalig gemeente- en Euregioraadslid Freek Diersen uit Dinxperlo heeft dit jaar na 24 jaar afscheid genomen van de politiek. Hij is blij dat, mede dankzij zijn inzet in de gemeente Aalten en voormalig gemeente Dinxperlo, de grensoverschrijdende samenwerking steeds belangrijker én zichtbaarder is geworden.

Tim Rondeel |
"De verschillen in culturen en opvattingen zijn compleet anders omdat je een gezamenlijk doel hebt", aldus Diersen over de samenwerking. "Namelijk niet de grens als een hindernis te laten zijn, maar juist als een beleving van een meerwaarde." Diersen ziet veel voorbeelden waar Duitsland en Nederland elkaar vinden. Zo wordt het gebied nu aan weerszijden van de grens in de markt gezet. "Als je praat met de toerisme ambtenaren van de Stadt Bocholt en onze gemeente waren ideeën altijd bespreekbaar en er is heel veel overgenomen", aldus de Dinxperlöer.

Naast toerisme werken ook de brandweerkorpsen uit Duitsland en Nederland samen in de grensplaats Dinxperlo. Een volgende stap moet volgens Diersen grensoverschrijdend onderwijs zijn. "Met name voor het leefgebied, want hier wonen best veel jonge mensen en er zijn ook veel kinderen", schets de oud-politicus. "En ook omdat we een mooi project hebben 'Spreek je buurtaal' vanuit de Euregio zou dat gewoon geweldig zijn."

Drijfveer
Het liefst was de 75-jarige Dinxperlöer nog doorgegaan in de politiek, maar hier dacht zijn partij, het CDA, anders over. Ondanks zijn afscheid blijft Diersen nog bij verschillende projecten betrokken zoals de samenwerking met Heimatverein Suderwick. "Ik heb er nog steeds veel zin in", aldus Diersen. "Ik zit daar creatief in mee te denken en we grijpen dat aan in het belang van de burger en de gemeenschap en dat is de drijfveer."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

dieperink0.jpg

Achterhoekse Scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.