gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierentuin hoopt op terugkeer Nederlanders

931e4cbb88a8984d925ed9cc2cce6073

De dierentuin in het Duitse Kleef, Tiergarten Kleve, is bezig met een uitbreiding en modernisering van het huidige park. Door miljoenen euro's te investeren hopen ze op een vernieuwde uitstraling waarmee veel Nederlandse gasten moeten worden gelokt.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We zijn bezig met grote veranderingen”, aldus manager Martin Polotzek. “We willen het park verdelen in gebieden zodat de bezoeker door verschillende werelden kan lopen.” Door de aanpassingen hoopt het park een nieuw imago te krijgen. Op dit moment is Tiergarten Kleve bezig met het rondkrijgen van de financiering voor meerdere grote projecten, zoals het aanleggen van een nieuw zeehondenverblijf. “De realisering van het zeehondenverblijf duurt meerdere jaren”, geeft Polotzek aan. “We zitten nu in de financieringsfase, dus je ziet op dit moment nog niets van de verbouwing en ook nog geen bouwplaats. Maar dit jaar wordt beslist of het gefinancierd gaat worden en hoe. Hopelijk gaan we dan van start.” Na dat project staan er volgens de manager meer op de planning: “De uitbreiding van het kamelenverblijf, zodat de kamelen meer plaats krijgen. En zo komt er stuk voor stuk meer bij.”

Met de aanleg van het nieuwe zeehondenverblijf schrijft de dierentuin geschiedenis. “Het zeehondenverblijf is een groot project met een geschatte kostenpost van vijftien miljoen euro. Dit is het grootste project wat wij in onze geschiedenis gehad hebben.” Naast het zeehondenverblijf wil het park ook de komst van prairiehonden en rode panda’s realiseren, iets dat een minder grote investering vraagt. “Het prairiehondenverblijf is een wat kleiner verblijf dat onze eigen mensen verbouwen”, legt Polotzek uit. “Zo hebben we het ook in het masterplan afgesproken, dat we een aantal grote, maar ook veel kleine projecten hebben. Zodat er over vijftien tot twintig jaar een heel ander beeld van de dierentuin is.”

Gemis van Nederlanders
De dierentuin merkt door de coronapandemie een grote terugloop in het aantal Nederlandse gasten en hoopt dat dit snel terugdraait. Polotzek laat weten dat het voor Nederlands financieel een stuk interessanter is om de grens over te gaan. “We hadden voor de coronapandemie vijftig tot zestig procent Nederlandse gasten. In het laatste jaar was het minder, ongeveer rond de twintig procent”, blikt de Duiters terug. “We hopen dat we het aankomende jaar weer meer Nederlanders mogen ontvangen. Daarvoor zullen we ook reclame gaan maken in Nederland.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Politie zoekt getuigen van ramkraak bij juwelier in Gaanderen

De politie is op zoek naar getuigen en mensen die mogelijk camerabeelden hebben van de ramkraak bij juwelierszaak Punte in Gaanderen. Bij de kraak waren volgens de politie vermoedelijk vier verdachten betrokken. Het onderzoek is nog in volle gang.

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.