gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierentuin hoopt op terugkeer Nederlanders

931e4cbb88a8984d925ed9cc2cce6073

De dierentuin in het Duitse Kleef, Tiergarten Kleve, is bezig met een uitbreiding en modernisering van het huidige park. Door miljoenen euro's te investeren hopen ze op een vernieuwde uitstraling waarmee veel Nederlandse gasten moeten worden gelokt.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We zijn bezig met grote veranderingen”, aldus manager Martin Polotzek. “We willen het park verdelen in gebieden zodat de bezoeker door verschillende werelden kan lopen.” Door de aanpassingen hoopt het park een nieuw imago te krijgen. Op dit moment is Tiergarten Kleve bezig met het rondkrijgen van de financiering voor meerdere grote projecten, zoals het aanleggen van een nieuw zeehondenverblijf. “De realisering van het zeehondenverblijf duurt meerdere jaren”, geeft Polotzek aan. “We zitten nu in de financieringsfase, dus je ziet op dit moment nog niets van de verbouwing en ook nog geen bouwplaats. Maar dit jaar wordt beslist of het gefinancierd gaat worden en hoe. Hopelijk gaan we dan van start.” Na dat project staan er volgens de manager meer op de planning: “De uitbreiding van het kamelenverblijf, zodat de kamelen meer plaats krijgen. En zo komt er stuk voor stuk meer bij.”

Met de aanleg van het nieuwe zeehondenverblijf schrijft de dierentuin geschiedenis. “Het zeehondenverblijf is een groot project met een geschatte kostenpost van vijftien miljoen euro. Dit is het grootste project wat wij in onze geschiedenis gehad hebben.” Naast het zeehondenverblijf wil het park ook de komst van prairiehonden en rode panda’s realiseren, iets dat een minder grote investering vraagt. “Het prairiehondenverblijf is een wat kleiner verblijf dat onze eigen mensen verbouwen”, legt Polotzek uit. “Zo hebben we het ook in het masterplan afgesproken, dat we een aantal grote, maar ook veel kleine projecten hebben. Zodat er over vijftien tot twintig jaar een heel ander beeld van de dierentuin is.”

Gemis van Nederlanders
De dierentuin merkt door de coronapandemie een grote terugloop in het aantal Nederlandse gasten en hoopt dat dit snel terugdraait. Polotzek laat weten dat het voor Nederlands financieel een stuk interessanter is om de grens over te gaan. “We hadden voor de coronapandemie vijftig tot zestig procent Nederlandse gasten. In het laatste jaar was het minder, ongeveer rond de twintig procent”, blikt de Duiters terug. “We hopen dat we het aankomende jaar weer meer Nederlanders mogen ontvangen. Daarvoor zullen we ook reclame gaan maken in Nederland.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.