gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierencentrum luidt noodklok, miljoenen nodig voor nieuwbouw

efb893f13c71b9120abd40512dab045f.jpg

Bij het Dierencentrum Achterhoek in Doetinchem wordt hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe quarantaineplek voor zieke dieren. De blijdschap over de nieuwe ruimte is groot bij het asiel voor dieren uit de hele regio, maar het is een druppel op een gloeiende plaat, want het gebouw is verouderd en hard aan vervanging toe.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Dit is maar het begin, het is maar één deel van het hele asiel”, zegt manager Ina Sämmang over de werkzaamheden aan het nieuwe gebouw, waarin zieke katten in quarantaine kunnen worden geplaatst. “Maar hiermee zijn we ook al ontzettend blij.” Elk jaar vangt het Dierencentrum tussen de zes- en achthonderd dieren uit de Achterhoek op die worden gedumpt of om een andere reden rondzwerven. Dat gebeurt in een slecht geïsoleerde ruimte zonder airconditioning, wat met name op warme dagen voor problemen zorgt. “Het is bijna niet meer verantwoord om hier mensen of dieren te huisvesten”, vindt Sämmang. “Om nog te voldoen aan wet- en regelgeving is nieuwbouw nodig.”

De wens om te vernieuwen bestaat al meer dan tien jaar, maar het kostenplaatje is ongeveer 5,5 miljoen euro. Omdat het Dierencentrum afhankelijk is van donaties van particulieren en steun van organisaties als Stichting Dierenlot, lijkt dat voorlopig een droom te blijven. “Dat is natuurlijk een schrikbarend cijfer, maar ik kan het niet mooier maken”, zegt Sämmang over het miljoenenbedrag dat nodig is. “Wat wij nu aan het bouwen zijn, kost ook al een half miljoen euro.” Een oplossing is ook nog niet in zicht, wel kunnen donateurs zich blijven melden bij de organisatie.

Dumpen na coronacrisis
De noodzaak voor een Dierencentrum is volgens de manager alleen maar toegenomen na de coronacrisis. Met name in de zomer ziet de organisatie een flinke toeloop, zo verwachten ze de komende tijd tot wel 150 extra katten op te vangen. “Iedereen was blij om een nieuw huisdier aan te schaffen, maar ze komen er nu achter dat het thuis toch niet zo makkelijk gaat, dat het dier bijvoorbeeld niet alleen kan blijven”, geeft Sämmang aan. “De vraag om dieren uit te plaatsen wordt steeds groter en ook zwerfdieren lijken meer voor te komen.”

Afzien
Voor de dieren is het tijdens de verbouwing, én met de hitte van de afgelopen tijd, wel even afzien. Met geïmproviseerde maatregelen wordt geprobeerd de dieren door de warme dagen te loodsen. “We hebben beperkte middelen in een slecht geïsoleerd gebouw zonder airconditioning”, weet manager Sämmang. “We proberen ze koel te houden met ventilatoren en natte handdoeken. Bij de honden hebben we het geluk dat ze affiniteit met water hebben en graag spelen in een badje. De katten zijn daar wat minder gecharmeerd van.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.