Ulft, Nederland
Terug

Didamse geschiedenis zichtbaar door historische plaatjes van de OVD

00cadd15953aea2d30eed0fd1c561be6.jpg

De Oudheidkundige Vereniging Didam (OVD) is in samenwerking met de lokale Coop-supermarkt een spaaractie gestart met historische plaatjes van Didam. Onder meer de Nevelhorst, oude straatbeelden van het dorp en de kermis zijn te zien op de plaatjes, die in een verzamelboek kunnen worden geplakt.

Charlotte van de Kant |
“We zijn eigenlijk al een aantal jaren geleden begonnen”, vertelt een medewerker van de werkgroep van de OVD. “Toen zou er ook zoiets gaan gebeuren, maar dat is toen op een laag pitje komen te staan. Vanaf begin dit jaar hebben we het weer opgepakt en hebben we er continue aan gewerkt.” Het resultaat zijn 288 plakplaatjes die de geschiedenis van Didam vatten. Deze afbeeldingen zijn gekoppeld aan 28 onderwerpen. “We hebben gekeken naar wat er over Didam te vertellen is en wilden van alles wat laten zien", vertelt de medewerker. "Het moet ook interessant zijn voor een grote doelgroep. Onder andere de lagere scholen die er zijn geweest komen voorbij, de Diemse kermis, schutterijen, maar ook de Nevelhorst, waar we vroeger altijd gingen zwemmen.”

De plaatjes zijn te verkrijgen bij de Coop-supermarkt in Didam, bij iedere tien euro wordt er een zakje met vier plaatjes uitgegeven. Ook is er een boek waar inwoners de plaatjes in kunnen plakken. De OVD krijgt al veel positieve reacties van inwoners: “Het is maar net begonnen, maar ik hoor al wel van mensen dat ze gaan sparen en dat het er goed uitziet, dat is leuk.” Op 6 december wordt er een ruilmiddag georganiseerd, zodat mensen plaatjes met elkaar kunnen ruilen. In onder andere Ulft en Neede zijn ook al een keer historische plaatjesacties gehouden. 

Foto: OVD 


Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.