gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didamse carnavalsgroep bouwt door

127b879d03ac99c30fe7c22055274368.jpg

Dat carnaval door corona mogelijk in februari niet doorgaat, heeft er bij carnavalsgroep De Drietbuulen niet voor gezorgd dat ze thuis zijn gebleven. In een schuur in Didam zijn ze al enige tijd bezig met bouwen en dat terwijl ze nog niet weten wanneer ze de wagen aan het grote publiek kunnen laten zien.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen toch wel de gezelligheid hier miste", verklaart Sarah Willekes, lid van de groep. "En ook gewoon het samenzijn en iets kunnen doen ondanks corona." Ook de andere leden laten weten door te bouwen voor de gezelligheid. "Toch gewoon de sfeer die je hebt met de jongens en de meiden. Je mist het dan gewoon qua groepsverband", laat bouwer Bas Bolk weten. "Dan is een carnavalsplek toch ruim genoeg om lol met elkaar te maken op enigszins veilige afstand." Het carnaval in ’s-Heerenberg is inmiddels al verplaatst naar juni. De eenentwintig leden van carnavalsgroep De Drietbuulen gaan er vanuit dat het feest ook in andere Achterhoekse carnavalsdorpen wordt verplaatst. "We hopen natuurlijk dat we zo snel mogelijk carnaval kunnen vieren", vertelt Reinier Peters, ook lid van de groep. "Maar als we realistisch kijken denk ik dat we gewoon moeten focussen op de zomer misschien."

De groep heeft ook bij het bouwen van de wagen rekening gehouden met de mogelijke verplaatsing van het feest. "We hebben dit jaar een onderwerp gekozen die niet heel actueel is", laat Bas weten. "Omdat we niet zeker weten of het doorgaat ja of nee." Als de andere optochten in Montferland ook worden verplaatst, hebben de bouwers in ieder geval voldoende tijd om het bouwwerk te perfectioneren. "Vooral de jongens zijn erg ambitieus dus die willen de wagen dan nog wel groter maken", geeft Sarah aan. "Ja, dan wordt de wagen nog groter", beaamt Renier. "Dan komt er een wagen tussen of iets voor."Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.