gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didamse carnavalsgroep bouwt door

127b879d03ac99c30fe7c22055274368

Dat carnaval door corona mogelijk in februari niet doorgaat, heeft er bij carnavalsgroep De Drietbuulen niet voor gezorgd dat ze thuis zijn gebleven. In een schuur in Didam zijn ze al enige tijd bezig met bouwen en dat terwijl ze nog niet weten wanneer ze de wagen aan het grote publiek kunnen laten zien.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen toch wel de gezelligheid hier miste", verklaart Sarah Willekes, lid van de groep. "En ook gewoon het samenzijn en iets kunnen doen ondanks corona." Ook de andere leden laten weten door te bouwen voor de gezelligheid. "Toch gewoon de sfeer die je hebt met de jongens en de meiden. Je mist het dan gewoon qua groepsverband", laat bouwer Bas Bolk weten. "Dan is een carnavalsplek toch ruim genoeg om lol met elkaar te maken op enigszins veilige afstand." Het carnaval in ’s-Heerenberg is inmiddels al verplaatst naar juni. De eenentwintig leden van carnavalsgroep De Drietbuulen gaan er vanuit dat het feest ook in andere Achterhoekse carnavalsdorpen wordt verplaatst. "We hopen natuurlijk dat we zo snel mogelijk carnaval kunnen vieren", vertelt Reinier Peters, ook lid van de groep. "Maar als we realistisch kijken denk ik dat we gewoon moeten focussen op de zomer misschien."

De groep heeft ook bij het bouwen van de wagen rekening gehouden met de mogelijke verplaatsing van het feest. "We hebben dit jaar een onderwerp gekozen die niet heel actueel is", laat Bas weten. "Omdat we niet zeker weten of het doorgaat ja of nee." Als de andere optochten in Montferland ook worden verplaatst, hebben de bouwers in ieder geval voldoende tijd om het bouwwerk te perfectioneren. "Vooral de jongens zijn erg ambitieus dus die willen de wagen dan nog wel groter maken", geeft Sarah aan. "Ja, dan wordt de wagen nog groter", beaamt Renier. "Dan komt er een wagen tussen of iets voor."Foto: REGIO8

Lees ook

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.