gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didamse carnavalsgroep bouwt door

127b879d03ac99c30fe7c22055274368

Dat carnaval door corona mogelijk in februari niet doorgaat, heeft er bij carnavalsgroep De Drietbuulen niet voor gezorgd dat ze thuis zijn gebleven. In een schuur in Didam zijn ze al enige tijd bezig met bouwen en dat terwijl ze nog niet weten wanneer ze de wagen aan het grote publiek kunnen laten zien.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen toch wel de gezelligheid hier miste", verklaart Sarah Willekes, lid van de groep. "En ook gewoon het samenzijn en iets kunnen doen ondanks corona." Ook de andere leden laten weten door te bouwen voor de gezelligheid. "Toch gewoon de sfeer die je hebt met de jongens en de meiden. Je mist het dan gewoon qua groepsverband", laat bouwer Bas Bolk weten. "Dan is een carnavalsplek toch ruim genoeg om lol met elkaar te maken op enigszins veilige afstand." Het carnaval in ’s-Heerenberg is inmiddels al verplaatst naar juni. De eenentwintig leden van carnavalsgroep De Drietbuulen gaan er vanuit dat het feest ook in andere Achterhoekse carnavalsdorpen wordt verplaatst. "We hopen natuurlijk dat we zo snel mogelijk carnaval kunnen vieren", vertelt Reinier Peters, ook lid van de groep. "Maar als we realistisch kijken denk ik dat we gewoon moeten focussen op de zomer misschien."

De groep heeft ook bij het bouwen van de wagen rekening gehouden met de mogelijke verplaatsing van het feest. "We hebben dit jaar een onderwerp gekozen die niet heel actueel is", laat Bas weten. "Omdat we niet zeker weten of het doorgaat ja of nee." Als de andere optochten in Montferland ook worden verplaatst, hebben de bouwers in ieder geval voldoende tijd om het bouwwerk te perfectioneren. "Vooral de jongens zijn erg ambitieus dus die willen de wagen dan nog wel groter maken", geeft Sarah aan. "Ja, dan wordt de wagen nog groter", beaamt Renier. "Dan komt er een wagen tussen of iets voor."Foto: REGIO8

Lees ook

HeinPieper0

Duitsland kijkt na de waterramp Ahrtal over de grens: hoe Rijn & IJssel ineens voorbeeld werd

De plek was goed gekozen: het Wasserbaulabor van de RWTH Aachen. Tussen modellen en proefopstellingen waarin waterstromen worden nagebootst, liet Noordrijn-Westfalen zien wat er vijf jaar na de verwoestende watersnoodramp op 14 juli 2021 in het Ahrtal in gang is gezet. De ramp voltrok zich gelijktijdig met eenzelfde gebeurtenis in Valkenburg toen de Geul de hevige regenval niet aankon en waar gelukkig geen dodelijke slachtoffers vielen.

Schermafbeelding 2026-07-09 163721

Auto en busje flink beschadigd bij botsing op Arnhemseweg in Beek

Bij een aanrijding op de Arnhemseweg in Beek zijn donderdagmiddag een auto en een busje flink beschadigd geraakt. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij.

weerdje

Doetinchem verlengt huur ’t Weerdje voor opvang Oekraïense vluchtelingen

De circa driehonderd Oekraïense vluchtelingen die momenteel in ’t Weerdje in Doetinchem verblijven, mogen daar langer blijven wonen. Het college heeft besloten de huurovereenkomst met een jaar te verlengen, tot 1 januari 2029.

Bord Lengel

Lengel vreest voor terugkeer trafohuisje, gemeente: 'Komt terug, maar pas in 2028 of 2029'

De dorpsraad van Lengel dacht dat alles in kannen en kruiken was. Het geliefde trafohuisje werd weggehaald, gerestaureerd en zou na de aanleg van de nieuwe woonwijk Lakermaat weer een plek krijgen. Toen bleek dat de gemeente geen geld voor de terugplaatsing heeft opgenomen in de Kadernota, trok Dorpsbelangen aan de bel. De gemeente probeert die zorgen nu weg te nemen.

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.