gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didamse carnavalsgroep bouwt door

127b879d03ac99c30fe7c22055274368.jpg

Dat carnaval door corona mogelijk in februari niet doorgaat, heeft er bij carnavalsgroep De Drietbuulen niet voor gezorgd dat ze thuis zijn gebleven. In een schuur in Didam zijn ze al enige tijd bezig met bouwen en dat terwijl ze nog niet weten wanneer ze de wagen aan het grote publiek kunnen laten zien.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen toch wel de gezelligheid hier miste", verklaart Sarah Willekes, lid van de groep. "En ook gewoon het samenzijn en iets kunnen doen ondanks corona." Ook de andere leden laten weten door te bouwen voor de gezelligheid. "Toch gewoon de sfeer die je hebt met de jongens en de meiden. Je mist het dan gewoon qua groepsverband", laat bouwer Bas Bolk weten. "Dan is een carnavalsplek toch ruim genoeg om lol met elkaar te maken op enigszins veilige afstand." Het carnaval in ’s-Heerenberg is inmiddels al verplaatst naar juni. De eenentwintig leden van carnavalsgroep De Drietbuulen gaan er vanuit dat het feest ook in andere Achterhoekse carnavalsdorpen wordt verplaatst. "We hopen natuurlijk dat we zo snel mogelijk carnaval kunnen vieren", vertelt Reinier Peters, ook lid van de groep. "Maar als we realistisch kijken denk ik dat we gewoon moeten focussen op de zomer misschien."

De groep heeft ook bij het bouwen van de wagen rekening gehouden met de mogelijke verplaatsing van het feest. "We hebben dit jaar een onderwerp gekozen die niet heel actueel is", laat Bas weten. "Omdat we niet zeker weten of het doorgaat ja of nee." Als de andere optochten in Montferland ook worden verplaatst, hebben de bouwers in ieder geval voldoende tijd om het bouwwerk te perfectioneren. "Vooral de jongens zijn erg ambitieus dus die willen de wagen dan nog wel groter maken", geeft Sarah aan. "Ja, dan wordt de wagen nog groter", beaamt Renier. "Dan komt er een wagen tussen of iets voor."Foto: REGIO8

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.