gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didammers veroordeeld voor bezit van hennepkwekerijen in Huissen

16d6fa404d9d06e19b71c9f8a0007ba8

Een 28-jarige man en een 33-jarige vrouw uit Didam zijn veroordeeld voor drugsbezit en hebben beiden een voorwaardelijke celstraf gekregen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De politie trof in oktober 2020 in twee woningen in Huissen hennepkwekerijen aan. In totaal werden op deze locaties 641 hennepplanten en ruim 30 kilo aan henneptoppen aangetroffen. Beide woningen stonden op naam van de Didammers, waarvan de rechtbank van mening is en dat ook bewezen is, dat zij samen opereerden. Eén van de woningen stond op naam van de man, de andere op die van de vrouw. De Didamse vrouw is ook veroordeeld voor het in bezit hebben van cocaïne. In 2023 werd ze staande gehouden terwijl ze ruim 8 gram cocaïne bij zich had.

De man krijgt een voorwaardelijke celstraf van 2 maanden en een taakstraf van 140 uur. De vrouw krijgt een zwaardere straf, namelijk een voorwaardelijke celstraf van 4 maanden en een taakstraf van 200 uur. Daarnaast heeft de Didamse een proeftijd van 2 jaar gekregen, waarbij zij zich aan bijzondere voorwaarden moet houden, zoals een meldplicht bij de reclassering.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-19 at 16.04.36

Vrachtwagen uit Spanje klemgereden en doorzocht door politie in Doetinchem

Een vrachtwagen uit Spanje is donderdag klemgereden door de politie in Doetinchem. Het voertuig is later doorzocht. Wat de aanleiding van de actie was is niet nog bekend, daar komt nog meer duidelijkheid over.

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.