Ulft, Nederland
Terug

Didammers demonstreren bij Gouden Handen in 's-Heerenberg tegen plan AZC

dde4099e8551e7b7b0ffd87e3f158781.jpg

Een groep inwoners van Didam is niet blij met de plannen van de gemeente Montferland om een AZC te realiseren in hun dorp. Ongeveer honderd Didammers kwamen donderdagavond met protestborden en spandoeken naar het de Gouden Handen in 's-Heerenberg.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij staan hier om de gemeente duidelijk te maken dat wij eigenlijk tegen de komst van een AZC in Didam zijn", laat Marijke Dikker weten. "In een besloten raadsvergadering zijn er dingen besproken die eigenlijk alle inwoners aangaan. "In aanloop naar donderdagavond werd bekend dat Montferland extra maatregelen had getroffen, voor de zekerheid werd er zelfs een noodverordening achter de hand gehouden.

Burgemeester Harry de Vries sprak voorafgaand aan de raadsvergadering met de aanwezigen. Hij gaf aan dat hij het fijn vond dat de inwoners op een respectvolle manier hun zorgen uitten. "Wij nemen uw zorgen serieus, wij willen weten wat u bezighoudt en hoe wij oplossingen kunnen realiseren", laat burgemeester De Vries weten." Ik wil ook onder uw aandacht brengen dat wij een opdracht hebben van het Rijk, de spreidingswet is voorlopig nog van toepassing totdat hij wordt aangeboden bij het parlement."

Voorzichtig
Die onduidelijkheid over de Spreidingswet is voor de inwoners van Didam juist een reden om voorzichtig te handelen. "Ik heb begrepen dat er een motie is ingediend om een pas op de plaats te maken en om te wachten op duidelijkheid over de Spreidingswet", aldus Dikker. "Wij willen dat er op voorhand niks wordt gedaan."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.