Ulft, Nederland
Terug

Dialectmuzieklegende Hans Keuper viert met 1500 fans zijn verjaardag

ec001c5b1144907660e58a171c958e26.jpg

Dialectmuzieklegende Hans Keuper vierde zondag zijn verjaardagsfeest op een wel heel bijzondere wijze. Tegenover zijn huis, bij Het Onland in Doetinchem, barstte het feest los om zijn 80e verjaardag te vieren en ook om geld op te halen voor het goede doel. Over kosten hoefde de zanger van Boh Foi Toch zich geen zorgen te maken, want iedereen wilde zijn steentje bijdragen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is helemaal te gek dat alles wat hier gebeurd, dat is allemaal voor niks”, legt Keuper uit. “Toen wij zeiden dat wij het voor de voedsel- en kledingbank doen zei iedereen: ‘Wij doen het voor niks’. Het is echt onvoorstelbaar, dat vind ik fantastisch.” Ruim 1500 fans kwamen zondag naar Doetinchem om de verjaardag van hun muzikale held te vieren. Vanwege het grote aantal gooide Het Onland de wei open om zo veel mogelijk fans te kunnen ontvangen.

Op het programma stonden verschillende acts met als hoogtepunt Boh Foi Toch zelf met meerdere gastartiesten, zo kwamen Hendrik-Jan Bökkers en Gwendo Jansen (zangers van Bökkers en De Paloma’s, HV) een aantal nummers meespelen. Ook vaatchirurg Dick Scharn, die Keuper in het Ziekenhuis ontmoette, stond samen met de band op het podium. “Hij kwam nog even bij ons aan huis voor het concert met zijn contrabas, om nog een paar nummers even door te spelen. Hij had nog niet alle akkoorden in zijn hoofd”, beschrijft Keuper. “Die is ook wat zenuwachtig, maar dat vind ik fantastisch.”

‘Alderbastend goed’
In het ziekenhuis waar Keuper de vaatchirurg ontmoette was hij in de afgelopen jaren wat vaker te vinden vanwege verschillende medische redenen. Ondanks die tegenslagen gaat het nog altijd goed met de geboren Dinxperloër. “Ik voel mij alderbastend goed, echt waar”, beschrijft Keuper. “Ik heb eigenlijk nooit meer last gehad, alleen even met de blindedarm en mijn galblaas, maar verder gaat het fantastisch.”

Van het podium af slaan
En als het aan de fans ligt, gaat hij gewoon nog een lange tijd door. “Ik hoop dat hij nog zo lang mogelijk doorgaat, maar je weet het maar nooit”, zegt een trouwe fan van Keuper. Ook de zanger zelf is nog lang niet klaar met zijn optredens. “Ze zeggen wel eens: ‘Ze moeten je van het podium afslaan’ en dat zou weleens goed kunnen kloppen”, legt Keuper uit. “Ik ga gewoon door, want ik vind het zo alderbastend leuk dat wij de volgende generatie aan het meezingen hebben. Dat is toch gewoon fantastisch.”

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.