gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dialectmuzieklegende Hans Keuper viert met 1500 fans zijn verjaardag

ec001c5b1144907660e58a171c958e26.jpg

Dialectmuzieklegende Hans Keuper vierde zondag zijn verjaardagsfeest op een wel heel bijzondere wijze. Tegenover zijn huis, bij Het Onland in Doetinchem, barstte het feest los om zijn 80e verjaardag te vieren en ook om geld op te halen voor het goede doel. Over kosten hoefde de zanger van Boh Foi Toch zich geen zorgen te maken, want iedereen wilde zijn steentje bijdragen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is helemaal te gek dat alles wat hier gebeurd, dat is allemaal voor niks”, legt Keuper uit. “Toen wij zeiden dat wij het voor de voedsel- en kledingbank doen zei iedereen: ‘Wij doen het voor niks’. Het is echt onvoorstelbaar, dat vind ik fantastisch.” Ruim 1500 fans kwamen zondag naar Doetinchem om de verjaardag van hun muzikale held te vieren. Vanwege het grote aantal gooide Het Onland de wei open om zo veel mogelijk fans te kunnen ontvangen.

Op het programma stonden verschillende acts met als hoogtepunt Boh Foi Toch zelf met meerdere gastartiesten, zo kwamen Hendrik-Jan Bökkers en Gwendo Jansen (zangers van Bökkers en De Paloma’s, HV) een aantal nummers meespelen. Ook vaatchirurg Dick Scharn, die Keuper in het Ziekenhuis ontmoette, stond samen met de band op het podium. “Hij kwam nog even bij ons aan huis voor het concert met zijn contrabas, om nog een paar nummers even door te spelen. Hij had nog niet alle akkoorden in zijn hoofd”, beschrijft Keuper. “Die is ook wat zenuwachtig, maar dat vind ik fantastisch.”

‘Alderbastend goed’
In het ziekenhuis waar Keuper de vaatchirurg ontmoette was hij in de afgelopen jaren wat vaker te vinden vanwege verschillende medische redenen. Ondanks die tegenslagen gaat het nog altijd goed met de geboren Dinxperloër. “Ik voel mij alderbastend goed, echt waar”, beschrijft Keuper. “Ik heb eigenlijk nooit meer last gehad, alleen even met de blindedarm en mijn galblaas, maar verder gaat het fantastisch.”

Van het podium af slaan
En als het aan de fans ligt, gaat hij gewoon nog een lange tijd door. “Ik hoop dat hij nog zo lang mogelijk doorgaat, maar je weet het maar nooit”, zegt een trouwe fan van Keuper. Ook de zanger zelf is nog lang niet klaar met zijn optredens. “Ze zeggen wel eens: ‘Ze moeten je van het podium afslaan’ en dat zou weleens goed kunnen kloppen”, legt Keuper uit. “Ik ga gewoon door, want ik vind het zo alderbastend leuk dat wij de volgende generatie aan het meezingen hebben. Dat is toch gewoon fantastisch.”

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.