gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dialectband de Boetners slaat de handen ineen met Gaanderens jeugdorkest

3d5906b977f5ff5dbbe9db3af6added8

De Boetners is niet meer weg te denken uit de Achterhoekse dialectmuziek. Van de Zwarte Cross tot aan de Radstake: de band zet overal de tent op zijn kop. Dit keer doen ze dat niet alleen, maar samen met het jeugdorkest van SBOG uit Gaanderen.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We hadden er zelf nog nooit eerder aan gedacht, maar iemand uit het orkest, Tiddo Liebrand, wilde graag iets unieks doen met een band. Hij is al een aantal keer bij onze concerten geweest en dacht: ‘Laat ik Kevin eens een berichtje sturen en kijken wat er gebeurt'”, vertelt de Boetners-frontman Kevin Raayman. “Voor ik het wist, zaten we om de tafel en hadden we alles besproken.”

Tijdens het concert kunnen de bezoekers een breed repertoire verwachten van de muzikanten. “We gaan natuurlijk de hits spelen, zoals Later (As I-J Groter Bunt). Maar ook Oerend Hard van Normaal”, vertelt Raayman. “Daarnaast speelt het jeugdorkest ook eigen stukken en doen wij zelf nog een klein setje met z’n vijven. Het wordt dus een hele gevarieerde avond.”

Niet alleen voor de Boetners, maar ook voor het orkest was het even wennen om ineens samen met een band te spelen. Dirigente Dorien Jansen Venneboer wist de samenwerking echter in goede banen te leiden. “De drummer let ontzettend goed op het tempo dat ik aangeef. Ondertussen moet ik ook goed met de band communiceren over wat zij graag willen”, vertelt Jansen Venneboer. “Tijdens het spelen kan het soms nodig zijn om het tempo iets omhoog of omlaag te brengen. Dan moet ik contact zoeken met de band. Het is echt een wisselwerking tussen het orkest en mij.”

‘Jeugd is de toekomst’
De gemiddelde leeftijd van het orkest is vrij jong, maar dat maakt voor de frontman van de Boetners niets uit. “Het is vooral tof om te zien dat het jongeren zijn, want ja, de jeugd is de toekomst”, legt Raayman uit. “Het is geweldig om hun enthousiasme te zien en dat ze het gaaf vinden om onze muziek te spelen. Om samen zo’n mooi concert neer te zetten, dat is echt kicken.”

Ook dirigente Jansen Venneboer was verbaasd over hoe populair de muziek onder de jongeren is. “Tijdens de vorige repetitie met de band viel het me op dat een aantal leerlingen de nummers echt kenden en zich erin hadden verdiept. Ze zongen ze zelfs mee. Dat vond ik prachtig om te zien.”

Veel meer in het vat
Zaterdag 1 maart barst het feest los in De Pol in Gaanderen. Als het aan de band ligt, smaakt dit naar meer. “We staan altijd open voor iets geks. Dit soort uitstapjes zijn ontzettend leuk, en ik hoop van harte dat het supergoed gaat lopen. Hopelijk zit er nog veel meer in het vat”, aldus Raayman.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.