gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deur nog niet dicht voor aanvaller Sow

c031d80b73a8ae168ca2db7f790df498

De Graafschap heeft de hoop op de komst van Sheffield Wednesday-flankaanvaller Sylla Sow nog niet opgegeven. De Doetinchemse voetbalclub zit al een tijd in de wachtkamer voor de 26-jarige Nijmegenaar en schaakt inmiddels ook op andere borden.

Jasper Hazelaar |
“De deur is niet gesloten, maar we richten onze pijlen op andere spelers omdat het in een impasse is geraakt”, laat technisch manager Peter Bijvelds weten. De zaakwaarnemer van Sow en Sheffield Wednesday bakkeleien nog altijd over de voorwaarden bij een vertrek van de aanvaller. Zijn club wil hem, ondanks afspraken die volgens Sow zijn achterban zijn gemaakt, niet transfervrij laten gaan. “Omdat er geen voortuitgang in zit, ben ik al een periode bezig om op andere fronten te scoren, maar dat is nog niet gelukt”, zegt Bijvelds.

De Graafschap zoekt een aanvallende versterking, het liefst op de zijkant. Een van de spelers die op de lijst staat is FC Groningen-speler Patrick Joosten, maar van een concrete aanbieding is nog geen sprake. “We hebben allerlei opties in binnen- en buitenland, maar tot nu toe hebben we nog niet gevonden waar we naar zochten”, meldt de technisch manager. “Het moet echt iets toevoegen aan de selectie en een bepaald niveau hebben. Halen om het halen, daar pas ik voor.”

Op termijn transfersommen
De Graafschap richt zich nu op huurspelers of spelers die transfervrij kunnen vertrekken. De laatste speler waar de Doetinchemse club voor betaalde was Branco van den Boomen (nu sterspeler Toulouse, red.). Mede door clausules in zijn contract en het feit dat investeerders het geld moesten inleggen, leverde dat nauwelijks winst op. “Omdat we commercieel opvallend goed scoren, kan dat in de toekomst misschien wel weer”, zegt Bijvelds over het betalen van een transfersom. “Dat is een compliment aan de mensen hier intern.”

Uitgaande spelers
Deze zomer hoopt Bijvelds zónder transferom nog één extra aanvallende versterking binnen te hengelen, dan is de club klaar. Wel staat de deur voor een aantal spelers op De Vijverberg open voor een vertrek, tijdelijk of definitief. Onder meer Roland Baas en Hicham Acheffay lijken op weinig speeltijd te hoeven rekenen, terwijl jeugdspelers ergens anders ervaring op kunnen doen. “Er is wat latente interesse losgekomen in de laatste dagen, maar het is nog niet concreet", meldt Bijvelds daarover.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.