gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Definitief einde voor de mijlpaal van 'grensoverbruggend' samenleven in Dinxperwick

9622f957c5bc130c99c445d2462bd6b3

Het was een trotse mijlpaal voor 'grensoverbruggend samenleven' in Europa in de waarste zin van het woord. 'De Taverne', die een Duits en Nederlands bejaardencentrum verbond via de Heelweg, was jarenlang een ontmoetingsplaats voor mensen uit beide landen. Foto's van de brug haalden talloze publicaties - waaronder Franse schoolboeken. Maar daar is nu een einde aan gekomen. Niemand lijkt nog echt geïnteresseerd in het idee.

 | Aangepast op
“We gaan er nu een recreatieruimte voor onze bewoners van maken,” legt Bodo de Vries uit, plaatsvervangend voorzitter van het bestuur en de directie van het evangelische Johanneswerk, tot wiens wooncomplex ‘Bültenhaus’ de brug officieel behoort.

Hij is geboren in Bocholt en heeft jaren geleden geholpen bij de ontwikkeling van het oorspronkelijke project. Toen werkten het evangelische Johanneswerk en het Dr Jenny zorgcentrum aan de andere kant van de grens nog nauw samen. Veel vrijwilligers uit Dinxperwick hielpen ook mee. Maar toen werd het Nederlandse centrum overgenomen door zorgorganisatie Careaz en brak de coronavirus pandemie uit. “Daarna verschoven de prioriteiten op de een of andere manier,” vat De Vries samen.

Er leek ook weinig politieke interesse te zijn om het monument te behouden. “We hebben er verschillende keren met onze collega's van Aalten er over gesproken. Maar op de een of andere manier hebben we geen vooruitgang geboekt,” legt Kerstin Erkens, tweede locoburgemeester van Bocholt, uit op een vraag van onze redactie.

Johannes Hoven van de erfgoedorganisatie Suderwick en zijn Nederlandse vriend Freek Diersen vinden dit “zeer betreurenswaardig”.

De twee Ridders in de Orde van Oranje-Nassau strijden al jaren voor een betere co-existentie aan de grens en het idee van het gezamenlijke dorp Dinxperwick. Het feit dat 'De Taverne' nu wordt gesloten in hetzelfde jaar waarin Duitsland en Nederland 80 jaar vrede en vrijheid aan de grens vieren, is een tegenslag in hun streven. Er is zelfs weinig hoop dat de brug gebruikt kan worden voor gezamenlijke evenementen hier en daar. “Voorlopig plannen we nu voor onze eigen bewoners,” aldus Bodo de Vries uit.

Geschreven door: Berthold Blesenkemper Made in Bocholt

Lees ook

HeinPieper0

Duitsland kijkt na de waterramp Ahrtal over de grens: hoe Rijn & IJssel ineens voorbeeld werd

De plek was goed gekozen: het Wasserbaulabor van de RWTH Aachen. Tussen modellen en proefopstellingen waarin waterstromen worden nagebootst, liet Noordrijn-Westfalen zien wat er vijf jaar na de verwoestende watersnoodramp op 14 juli 2021 in het Ahrtal in gang is gezet. De ramp voltrok zich gelijktijdig met eenzelfde gebeurtenis in Valkenburg toen de Geul de hevige regenval niet aankon en waar gelukkig geen dodelijke slachtoffers vielen.

Schermafbeelding 2026-07-09 163721

Auto en busje flink beschadigd bij botsing op Arnhemseweg in Beek

Bij een aanrijding op de Arnhemseweg in Beek zijn donderdagmiddag een auto en een busje flink beschadigd geraakt. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij.

weerdje

Doetinchem verlengt huur ’t Weerdje voor opvang Oekraïense vluchtelingen

De circa driehonderd Oekraïense vluchtelingen die momenteel in ’t Weerdje in Doetinchem verblijven, mogen daar langer blijven wonen. Het college heeft besloten de huurovereenkomst met een jaar te verlengen, tot 1 januari 2029.

Bord Lengel

Lengel vreest voor terugkeer trafohuisje, gemeente: 'Komt terug, maar pas in 2028 of 2029'

De dorpsraad van Lengel dacht dat alles in kannen en kruiken was. Het geliefde trafohuisje werd weggehaald, gerestaureerd en zou na de aanleg van de nieuwe woonwijk Lakermaat weer een plek krijgen. Toen bleek dat de gemeente geen geld voor de terugplaatsing heeft opgenomen in de Kadernota, trok Dorpsbelangen aan de bel. De gemeente probeert die zorgen nu weg te nemen.

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.