gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deense renner Stian Rosenlund triomfeert in Ronde van de Achterhoek

6166752ae0a92f26055209fc87071ef0

Na een rit van 195 km door de Achterhoek kwam de 22-jarige Deen Stian Rosenlund zondag als eerste over de finish van de Ronde van de Achterhoek in Neede. De organisatie is blij met het verloop van de internationale wielerkoers door verschillende Achterhoekse gemeenten.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik denk dat we een fantastisch mooie winnaar hebben, een internationale winnaar,” aldus Arjan Ribbers namens de organisatie. “Ik kan ook niet anders zeggen dat het koersverloop mooier was dan verwacht. We hadden geluk dat er wat extra wind was.” Al vroeg in de wedstrijd ging een groep van zeven renners ervandoor. Ze vormden een groot deel van de koers de kopgroep, totdat ze ongeveer vijftig kilometer voor het einde werden bijgehaald. Uiteindelijk bleef een sterke groep renners over, die tijdens lokale rondes rondom Neede mochten uitvechten wie er met de winst vandoor ging.

Ook Berkelland kijkt tevreden terug op deze editie van De Ronde van de Achterhoek, waarin zij als gastgemeente fungeerden. “Er was geweldige hulp van vrijwilligers,” aldus wethouder Arjen van Gijssel, die de Deense winnaar mocht huldigen met een paar echte Achterhoekse klompen. “We zijn als gemeente heel trots dat we in staat zijn om zoiets te organiseren.”

2025
In welke gemeente de ronde volgend jaar van start gaat en finisht, is nog niet bekend. “Het zou sowieso in de Achterhoek zijn,” grapt Ribbers. “Maar de definitieve startlocatie is nog niet bekend; er zijn wel gesprekken gaande met gemeenten.”

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.